Offroad Şampiyonası Final Heyecanı Bir Kez Daha Kahramanmaraş’ta! Offroad Şampiyonası Final Heyecanı Bir Kez Daha Kahramanmaraş’ta!
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Ekim ayında yıllık enflasyon yüzde 61,36 olarak açıklandı. Aylık enflasyon ise yüzde 3,43 seviyesinde gerçekleşti. Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) Ekim ayında yüzde 1,94 artarak yıllık bazda yüzde 39,39 oldu. Ancak, Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG), 12 aylık enflasyonu yüzde 126,18 olarak açıkladı.
ENAG'ın verileri, ekim ayında aylık yüzde 5,09'luk bir artış gösterirken on aylık artış oranını yüzde 105,48 olarak belirledi. İki farklı araştırma şirketi arasındaki bu büyük farka dikkat çeken Vekil Karatutlu, hükümetin resmi kurumlar aracılığıyla halkı yanılttığını ifade etti.
Karatutlu, "Ekim ayı enflasyon verileri açıklandı; TÜİK %61 oranında enflasyon olduğunu söylüyor, ENAG ise %126 diyor. Bu veri farklılığı, iktidarın halkı resmi kurumlar aracılığıyla kandırmaya devam ettiğini gösteriyor. Ancak, artan enflasyonu gizlemeye çalışan iktidar, vatandaşların her şeyi hissettiğini ve gördüğünü unutmamalı. Ekonomik kriz verilerle saklanmaya çalışılsa da, çarşıda, pazarda kendini fazlasıyla hissettiriyor. Otoyol, köprü, vergi, ceza ve harçlara enflasyon nedeniyle büyük oranda zam yapılırken, iktidarın enflasyonu yokmuş gibi göstermeye çalıştığı verilere artık inanmıyoruz. Halkı açıkça yanıltmaktan vazgeçin. Her şeye zam yaparken enflasyonu gizliyorsunuz, ancak maaş zammı zamanı geldiğinde enflasyonu düşük gösteriyorsunuz. Eğer enflasyon yoksa, o zaman bu zamların nedeni nedir? Bu halkı daha fazla mağdur etmekten vazgeçin. Ya adil olun ya da bu koltukları terk edin." dedi.