İnci Taneleri'nin Göz Kamaştıran Oyuncusu: Selma Ergeç

İnci Taneleri'nin Piraye'si Selma Ergeç Kimdir?

Yılmaz Erdoğan ve Hazar Ergüçlü'nün başrollerini üstlendiği Kanal D'nin merakla beklenen dizisi İnci Taneleri, ilk bölümüyle izleyiciyle buluştu. Dizide, Piraye karakterine hayat veren usta oyuncu Selma Ergeç, performansıyla dikkat çekiyor. İnci Taneleri'nin Piraye'si Selma Ergeç'in kariyeri ve hayatı izleyenleri büyülüyor.

İnci Taneleri Piraye kimdir? Selma Ergeç kimdir, kaç yaşında, hangi  dizilerde oynadı? - Televizyon Haberleri

Selma Ergeç Kimdir?

Selma Ergeç, 1 Kasım 1978 tarihinde Türk bir baba ve Alman bir annenin ilk çocuğu olarak Almanya'nın Hamm şehrinde dünyaya geldi. Tıp fakültesinde okurken oyunculuk kariyerine adım atan Ergeç, Türkiye'ye staj için geldiğinde oyunculuk dünyasına adım attı. 2001 yılındaki Best Model of Turkey yarışmasında En İyi Yürüyen Manken seçilerek dikkatleri üzerine çekti.

Oyunculuk kariyerine Böyle mi Olacaktı dizisi ile başlayan Selma Ergeç, Yarım Elma, Şöhret, Körfez Ateşi, Hırçın Kız gibi dizilerde rol aldı. Türkiye genelinde tanınmaya Asi adlı dizide canlandırdığı "Defne" karakteri ile başladı. Sis ve Gece filmi ile sinema dünyasında da başarı elde etti. Muhteşem Yüzyıl dizisinde üç sezon boyunca "Hatice Sultan" rolüyle büyük beğeni topladı.

Yılmaz Erdoğan'dan İnci Taneleri” başlıyor… - Güncel Haberler

Son olarak, 2021-2023 yılları arasında Camdaki Kız dizisinde "Selen" karakterine hayat veren Selma Ergeç, şimdi ise İnci Taneleri dizisinde Piraye karakteriyle ekranlara dönüyor. Selma Ergeç'in oyunculuk yeteneği ve etkileyici performansı, İnci Taneleri'nde izleyicileri kendine hayran bırakmaya devam ediyor.

8. Yeni Yargı Paketi çıktı mı? Yargı Paketi'nde mahkumlara af var mı? 8. Yargı Paketi içeriği! 8. Yeni Yargı Paketi çıktı mı? Yargı Paketi'nde mahkumlara af var mı? 8. Yargı Paketi içeriği!

Selma Ergeç'in Özel Hayatı

Selma Ergeç, 26 Eylül 2015 tarihinde Can Öz ile evlendi. Çiftin düğünü, Selma Ergeç'in Almanya'da yaşadığı kasabada gerçekleşti. Yasmin isminde bir kızları dünyaya geldi.

İnci Taneleri'nin Piraye'si Selma Ergeç, kariyerinde yeni bir sayfa açarken, izleyicileri bu büyülü hikayeye davet ediyor.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK