Kahramanmaraş'ta kardelenler görsel şölen oluşturuyor Kahramanmaraş'ta kardelenler görsel şölen oluşturuyor

Antalya'nın Demre ilçesinde meydana gelen hortum felaketi, bölgede büyük hasara yol açtı. Özellikle naylon seraların yerle bir olduğu olay, cep telefonu kamerasına yansıdı. Ancak dikkat çeken detaylardan biri, hortumun etkisiyle zarar gören seralardan birinde dalgalanan Türk bayrağının zarar görmemesiydi.

A W156090 08Hortumun Yol Açtığı Hasar

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından turuncu kodla uyarılan Antalya, son günlerde şiddetli yağışlarla mücadele ediyordu. Ancak dün yaşanan hortum felaketi, kenti daha büyük bir felaketin eşiğine getirdi. Demre ve Kumluca ilçelerinde meydana gelen hortum, özellikle Beymelek Mahallesi'nde büyük tahribata neden oldu. Hortum, onlarca naylon serayı yerle bir ederken, birçok elektrik direğini de devirdi.

Görüntülerde, hortumun seralara zarar verdiği anlarda vatandaşların yaşadığı korku dolu anlar da net bir şekilde görülüyor. Ancak bu felaketin içinde dikkat çeken bir detay vardı: Zarar gören seralardan birinde dalgalanan Türk bayrağı, ince bir direğe bağlı olarak zarar görmedi. Bu detay, o anlarda yaşanan dehşetin yanında umut verici bir unsur oldu.

A W156090 02

Hasar Tespit Çalışmaları Devam Ediyor

Seraların büyük bir bölümünün yerle bir olduğu felaketin ardından, zararın boyutu dronlarla da görüntülendi. Demre'de ekipler tarafından başlatılan hasar tespit çalışmaları ise devam ediyor. Bölgedeki yetkililer, yaşanan felaketin etkilerini en kısa sürede minimize etmek için çalışmalarını sürdürüyor.A W156090 08A W156090 01A W156090 05

Muhabir: MELİHA KÜÇÜKÖNDER