Siccin 7 konusu ne? Siccin 7 konusu gerçek mi? Siccin 7 fragmanı izle Siccin 7 konusu ne? Siccin 7 konusu gerçek mi? Siccin 7 fragmanı izle
2024 Haziran ayı kira artış oranı, kira zammı ne kadar ve işyeri kira artışı ne kadar yapılmalı merak ediliyor. 2024 Haziran ayı kira artış oranı, kira zammı ne kadar? Kira artış oranı kaç oldu? Detaylar haberimizdedir…
MAYIS AYI ENFLASYON ORANI AÇIKLANDI
Türkiye İstatistik Kurumu, mayıs ayı enflasyon verilerini açıkladı. Buna göre, mayıs ayında enflasyon aylık yüzde 3,37 olurken yıllık yüzde 75,45'e yükseldi. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, baz etkisi nedeniyle mayıs ayında enflasyonun zirve yapacağını, ancak sonraki aylarda çok hızlı bir şekilde ineceğini öngördükleri belirtmişti.
HAZİRAN AYI KİRA ARTIŞ ORANI YÜZDE KAÇ OLDU? 2024 Haziran kira artışı ve kira zammı ne kadar olur?
ENFLASYON ORANI YÜKSELDİ Mİ?
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Tüketici Fiyat Endeksi verilerine göre mayıs ayında enflasyon aylık yüzde 3,37 olurken yıllık yüzde 75,45'e yükseldi.
HAZİRAN AYI KİRA ARTIŞ ORANI YÜZDE KAÇ OLDU? 2024 Haziran kira artışı ve kira zammı ne kadar olur?
HAZİRAN AYI KİRA ARTIŞ ORANI KADAR?
Mayıs ayı enflasyon verileri açıklandı. TÜİK'in açıkladığı verilere göre, on iki aylık ortalamalara göre enflasyon yüzde 62,51 olarak gerçekleşti. Buna göre iş yerlerinde tavan zam oranı yüzde 62,51 olacak.
Konut kiralarında ise yüzde 25'lik tavan zam uygulaması 2 Temmuz 2024'e kadar devam edecek. Bu tarihten sonra, konut kiralarında da on iki aylık enflasyon ortalamasına göre tavan zam oranının belirlenmesi bekleniyor.
Editör: ATİLLA ŞAKACI