KAHRAMANMARAŞ'TA UMKE EKİPLERİ 7/24 GÖREV BAŞINDA

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Ali Nuri ÖKSÜZ şunları kaydetti: “UMKE, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi'nin kısaltılmış halidir. Sağlık Bakanlığımızca 2003 yılında kurulan UMKE, şu ana kadar yüzlerce doğal afet ve olayda vatandaşların yardımına hiçbir karşılık beklemeden koşmuştur. Tamamen gönüllülük esasına göre ve eğitim almış kişilerden oluşan UMKE birimi ilimizde de aktif olarak görev yapmaktadır.”

KAHRAMANMARAŞ'TA UMKE EKİPLERİ 7/24 GÖREV BAŞINDA

Kahramanmaraş’ta İlk defa İl Sağlık Müdürlüğüne bağlıUlusal Medikal Kurtarma Ekibinin (UMKE) 7/24 aktif olarak hizmet vermeyebaşladığını belirten İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ali Nuri ÖKSÜZ “7/24 görevbaşında olan UMKE birimimiz; İl içerisinde meydana gelen tüm doğal afetler, toplutrafik kazaları, boğulma, intihar, mahsur kalma ve diğer kurtarma gerektirenvakalara müdahale edecektir.
Olağanüstü durumlarda il dışına ekip gönderilmesi gereken hallerde ilkgönderilecek ekip olarak görev yapan UMKE birimi ayrıca AFAD, İtfaiye ve tüm kurtarma ekipleriyle koordineliolarak bütün görevlerde aktif rol alacaktır. Uçak veya helikopterambulanstan alınması gereken vakaları alarak ilgili hastaneye naklinisağlayacak olan UMKE Ekibimiz 7/24 görev başında sağlık hizmeti sunacaktır.” Dedi. 

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2018, 11:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner166