Kahramanmaraş Otogarın da Bitmeyen Yenileme!

Geçtiğimiz yıl bugün 03.09.2020 tarihinde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş Otogarı’nda düzenleme ve bakım çalışmalarına başladı. Aradan 1 yıl geçmesine rağmen bitmeyen tadilat vatandaşın tepkisini çekti.

Kahramanmaraş Otogarın da Bitmeyen Yenileme!

Büyükşehir Belediyesi tarafından son yapılan açıklamaya göre, Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde gerçekleştirilen yenileme çalışmaları nihayet tamamlanacak. Ancak tadilatın biteceği tarih tam olarak kesinleşmedi. Toplamda 44 bin metrekare açık ve kapalı alana sahip devasa tesiste sona gelindiği belirtilirken ince işçiliklerin de kısa süre içinde tamamlanacağı ifade edildi. Çalışma kapsamında, KMBB ekipleri ilk önce Otogar içinde bulunan, ekonomik ömrünü tamamlamış büfe, gişe, dükkan gibi yapıların yıkımını gerçekleştirdi. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Şehirlerarası Otobüs Terminali yenileme projesinin tamamlanacağını açıkladı. Altyapı ve betonarme çalışmaları büyük ölçüde tamamlanan tesiste son rötuşların yapılacağı belirtildi.

Ne zaman bitecek?

Maraşlı vatandaş ise bitmeyen yenileme çalışmalarından bir hayli şikayetçi. Mevcut durumda otogarın içini kullanamayan vatandaşlar, her yolculukta sorun yaşadıklarını belirterek yenilemenin bir an önce sona ermesini istiyor. Mevcut hali ile ihtiyaca cevap veremediği için yenilenen Kahramanmaraş Otogarı’nda KMBB ekiplerinin verdiği bilgilere göre son durum şu şekilde; yaklaşık 44 bin metrekare açık ve kapalı alana sahip terminalde yer alacak, 18 adet bilet satış gişesi, 11 adet büfe, 1 adet kafe, 1 adet berber, 1 adet sağlık kabini ve bebek bakım odası birimlerinde ince işçilikler devam ediyor. Tesiste peronlar, sert zeminler, yolcu bekleme alanları, yolcu giriş takı, aydınlatma ve havalandırma çalışmaları tamamlandı. Araç giriş takı ve iç mekânlarda da kompozit ve ahşap uygulamalar devam ediyor. Yenileme çalışmalarının hızla gerçekleştirildiği tesisin kısa süre içinde hizmete girmesi hedefleniyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2021, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER