BÜYÜKŞEHİR'DEN KAR MESAİSİ

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yoğun kar yağışı olan bölgelerde kar temizleme ve yol açma çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.

BÜYÜKŞEHİR'DEN KAR MESAİSİ

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Afet ve KoordinasyonMerkezi kontrolünde Fen İşleri Dairesi Başkanlığı araçları ile ilçe belediyelerve karayolları ekiplerinin de destek verdiği kar temizleme ve yol açmaçalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri DairesiBaşkanlığı’na bağlı yürütülen çalışmalar kar yağışı olan bölgelerde devamediyor.

İl genelinde yürütülen kar temizleme ve yol açmaçalışmaları şu şekilde:

Elbistan İlçe Merkezinde Sultankorusu Grup Yolu Uncular,Kayageçit , Fakıoğlu , Alkayaoğlu, Köşk , Uzunpınar, Karamağra , Keçemağra , Sarıyatak, Elmalı, Körücek hattında, Karahasanuşağı Grup Yolu , Kangal , Kantarma,Karahasanuşağı , Tapkıran , Tapkırankale , Armutalan , Atmalıkaşanlı , Dervişçimli, Günaltı güzergahında , Beştepe, Yalıntaş , Aksakal , İncecik , Sevdillli ,Topallı güzergahında kar temizleme ve yol açma çalışmaları aralıksız olarakdevam ediyor.

Dün gece itibari ile yollarımızın çoğunluğu açılmış olup,kar ve tipi nedeni ile kapanan yollarımızın tamamında ekiplerimiz sabah erkensaatlerden itibaren karla mücadele çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Afşin İlçe Merkezimizde; ana arter yollar başta olmaküzere, Tatlar Grup Yolu, Haticepınarı , Örenli , Dağlıca , Dokuztay , Armutalan, Söğütderesi, Sevin Grup Yolu , Arıtaş, Başüstü, Kepez , Ağcaşar, Kötüre ,Gözpınar mahallelerinde kar temizleme ve yol açma çalışmaları sürdürülüyor.

Dulkadiroğlu İlçesinde Başdervişli, Elacık, Kemallı,Zorkun, Kılağlı Bahçeli ve Hacıeyüplü Mahallelerinde, Onikişubat İlçesinde Tekir,  Kurucaova, Çukurhisar, Çamlıca, Şahinkayası,Çevrepınar, Döngel, Kaynar, Kumarlı, Kümperli ve Kertmen mahallelerininyollarında kar temizleme ve yol açma çalışamları devam ediyor.

Türkoğlu İlçesinde Çakıroğlu, Kaledibi, Dolucamahallelerinde, pazarcık ilçesinde Büyüknacar Mahallesi grup yolunda, Çağlayanceritİlçesinde Kale, Soğukpınar, Boylu, Oruçpınar, Emiruşağı, Helete, Engizekmahallerde kar mücadelesi devam ediyor.

Ekinözü bölgesinde Kandil-Kabaktepe-Yeniköy,Alişar GrupYolu, Ekinözü Çiftlik - Ambar Grup Yolu, Kürtül, Demirlik, Gaziler Mahallelerindekar temizleme çalışmaları devam ediyor.

Göksun ilçesinde Değirmendere, Çamurlu, Hacıkodal,Yoğunoluk Mahallelerinde kar temizleme ve yol açma çalışmaları sürdürülüyor.(HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2018, 12:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER