banner142

BEKÂRA HANIM BOŞAMAK KOLAY

Kahramanmaraş’ın sorunlarını çözmek için Ak Partili Milletvekillerine çağrıda bulunan CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’a cevap TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç’ten geldi. Güvenç; “sorunlar Ankara’dan çağrı yaparak çözülmüyor, bekâra hanım boşamak kolay, biz konuşmuyoruz, çözmeye çalışıyoruz ve çözüyoruz.” Dedi.

BEKÂRA HANIM  BOŞAMAK KOLAY

HEMŞERİLERİYLE TEK TEK İLGİLENDİ

Ak Parti Kahramanmaraş İl Binasında hemşerileriyle biraraya gelen TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç, vatandaşlarınsorunlarını dinledi. Hemşerileriyle tek tek ilgilenen Güvenç en çok yurt sorunuyaşayan velilerin taleplerini aldı. İlgili kurum amirleri ve bazen deöğrencilerin bulunduğu İl Valilerini arayarak öğrencilerin kalacak yersıkıntısının giderilmesine yardımcı olunmasını istedi. Yerel seçim takvimininyaklaşmasıyla MHP’yle yapılacak ittifakla ilgili soruya da cevap veren Güvenç,önce Ankara’nın ne dediğine bakmanın gerektiğini, sonra da Kahramanmaraş’ıkonuşabileceklerini ifade etti. Ekonomi üzerine oynanan oyunların ardındangetirilen tasarruf tedbirleriyle ilgili de konuşan Güvenç, kentte devam edenkarayolları yatırımıyla ilgili milletvekilleri olarak Karayolları GenelMüdürlüğüne gittiklerini, Genel Müdürün köprülü kavşaklar ve Çağlayancerit-Dulkadiroğluyoluyla ilgili de bölge müdürüne talimat verdiğini vurguladı.

 

ANKARA’DAN KONUŞMAK ÇOK KOLAY

Güvenç CHP’li vekil Öztunç’un Akedaş konusunda sertaçıklamalar yaparak Ak Partili Milletvekillerine çağrıda bulunmasına da cevapverdi. Kahramanmaraş’ta yaşanan tartışmalara hakim olduğunu dile getirenGüvenç, 2017’de EPDK’nın çıkarttığı yönetmeliğe dikkat çekerek; “Ben yeniyönetmelikle ilgili bölümü çalıştım. Burada AKEDAŞ’ LA görüştüm. Ankara’daenerji bakanımızla görüştüm. EPDK ile görüştüm. Yönetmelik değiştirilemez midiye sordum? Muhalefet çıkıyor konuşuyor. Biz öyle değiliz. Biz çözmeyeçalışıyoruz. Maliyet analizleri yapıyoruz. Ciddi bir şekilde işimizinbaşındayız ve takipçisiyiz. Çıkıp bir demeç patlatmak çok kolay. Hiçbirsorumluluğun ve hiçbir yetkin yok. İnternetten Ankara’da oturduğun yerdebakarsın, medyada ne konuşuluyor dersin. Ondan sonrada bir sallarsın. NeKahramanmaraş’ı bilirsin ne Kahramanmaraş’la alakan vardır. Bunlar ucuzpolitikadır ve toplumda bir karşılığı yoktur. Konuşmak ve eleştirmek kolaydır.Ama sorun çözmek çok zordur. Sorun çözmek bizim işimiz.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2018, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER