Başkan Güngör’den İstiklal Marşı Okuma Çağrısı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, bu yıl koronavirüs tedbirleri nedeniyle Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100. kuruluş yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını evlerimizde İstiklal Marşı okuyarak kutlamamız gerektiğini belirterek çağrıda bulundu. Başkan Güngör, konuyla ilgili yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

Başkan Güngör’den İstiklal Marşı Okuma Çağrısı

“Kıymetli hemşehrilerim,

Bu yıl Milli Mücadele’mizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin açılışının 100. yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Covid-19 virüsünün yol açtığı salgın hastalık nedeniyle evlerimizde karşılayacağız.

TBMM Başkanımızın çağrısı ve Sayın Cumhurbaşkanımızın da katılımıyla 23 Nisan akşamı saat 21:00’da, İstiklal Marşı’mızın okunması planlanmıştır. Bizler de “Kahraman” ecdadın torunları olarak 23 Nisan akşamı saat 21:00’da bu çağrıya evlerimizden eşlik edecek, “toplu atan yüreklerimizle” bu coşkuya ortak olacağız.

Bütün hemşehrilerimi İstiklal Marşı’mızı okumaya davet ediyor, hepinize saygılar sunuyorum.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat Sarısünbül
Murat Sarısünbül - 1 ay Önce

Dün akșam sayın bașkanım ve diğer devlet büyükleriminde söyledikleri gibi maile balkona çıkarak İstiklal marșımızı hep bir ağızdan söyledik. Ancak bir șey kafama takıldı yeri gelmișken sormak isterim! Sayın bașkanım yaklașık 1 ayı geçti, 65 yaș üstü Babam ve 20 yaș altı üstü 2 oğlum evden çıkamıyorlar, televizyonlarda izliyoruz değișik șehirlerde Belediye Bandoları sokağa çıkamayan bu aile fertleri iz içinde bizim Kahramanmaraș Belediye Bandosununda böyle akșamları mahallelerde küçük konserler vermesi, sokağa çıkamayan yașlılarımız ve gençlerimiz açısından șu zor günlerde moral motive anlamında hoș olmazmı?! diye sormak geldi.... Bir Kahramanmarașlı olarak. Saygılar sunuyorum.

SIRADAKİ HABER