Akedaş İlkokulunda Vatanseverlik

Haberin Detayı İçin Tıklayınız.

Akedaş İlkokulunda Vatanseverlik

Kahramanmaraş – Onikişubat  Akedaş İlkokulunda, İl Millî Eğitim Müdürlüğünü Kahramanmaraş Değerler Eğitimi Projesin ayın değeri olan Vatanseverlik konusunda  okula davet ettikleri Gazilerle bir etkinlik gerçekleştirdiler.

Programın açılış konuşmasını, okul müdürü İsmail Kazancı yaparak vatan sevgisini önemi dikkat çekti ve davetine icap ederek programa katılan Gaziler: Tayfun Özberk, Abdulkadir Durak, Ali Yanık, Mehmet Küçük, Halef Tunç ve Bilal Dertli’ye teşekkür etti.

“Vatan; bir kimsenin doğup büyüdüğü; bir milletin üzerinde yaşadığı, barındığı, gerekirse uğrunda canını vereceği toprak bütününe denilmektedir.” Diyerek konuşmasına başlayan Gazi Tayfun Özberk, daha sonra şu ifadelere yer verdi:

 “Vatanseverlik ise üzerinde doğup büyüdüğü ve hayatını geçirdiği bu topraklar için gerektiğinde hayatını feda edebilme duygusudur. Vatanseverlik, en asil, en yüce sevgilerden biridir.

Gerektiğinde vatan için savaşmakta vatanseverliğin bir tezahürüdür. Bizler vatan uğrunda kanlarıyla destanlar yazan, şehitler ve gazilerle dolu bir milletin çocuklarıyız. Ecdadımızın bu vatan topraklarını bizlere nasıl emanet ettiğinin bilinci içerisindeyiz. Vatan uğrunda her türlü fedakârlığı göstereceğimiz en değerli varlığımızdır.

Türk Milleti’nin vatanına olan sevgisi ve bağlılığı tarihsel bir gerçektir ve Miletlimizi diğer milletler arasında üstün kılan en asil önceliklerinden birisidir. Bununla birlikte her Türk milletinin menfaatlerini kendi menfalarından milletinin geleceğini kendi geleceğinden üstün tutan bir anlayışa, derin bir millet sevgisine sahiptir.

Türklerin, diğer tüm milletlere örnek olması gereken vatan ve millet sevgisi, bize şanlı tarihimizin en önemli miraslarından birisidir. Vatan ve millet sevgisi çok asil sevgilerdir ve Türk milleti için kutsal değerlerdir.

Sevgili öğrenciler;

Okulun kıymetini, vatanın değerini iyi bilin vatansız millet olmayacağı gibi okulsuz bir hayatta olmaz. Okuyun kendinizi iyi yetiştirin, çünkü cehaletin getirdiği belalardan kurtulmak tuzaklara düşmemek, vatansever bir insan olabilmek için çok okumaya ihtiyacınız var. Her şeyden önemlisi ülkemizin sizlere çok ihtiyacı var.” Dedi.

Konuşmalardan sonra, öğrencilerden gelen sorular misafir gaziler tarafından cevaplandırıldı. Öğrencilerle gazilerin kaynaşması görülmeye değerdi.

Haber Foto: Mustafa Kömü

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2019, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner92

banner94