12 Şubat Sıradan Bir Tarih Değil

CHP Türkoğlu İlçe Başkanı Fidan Akkaya Coşgan, “12 Şubat sıradan bir tarih olmayıp sadece Kahramanmaraşlılar için değil, tüm Anadolu toprakları için mücadelenin ve kurtuluşun adıdır” dedi.

12 Şubat Sıradan Bir Tarih Değil

Kahramanmaraş halkının topyekun verdiği onurlu mücadele, birlik ve beraberlik ruhu karşısında düşman güçlerinin 12 Şubat 1920'de arkalarına bakmadan kaçtıklarını söyleyen CHP Türkoğlu İlçe Başkanı Fidan Akkaya Coşgan, "Dolayısıyla 12 Şubat işgal altındaki Anadolu topraklarının kurtarılmasında önemli bir gündür. 12 Şubat sıradan bir tarih olmayıp sadece Kahramanmaraşlılar için değil tüm Anadolu toprakları için mücadelenin ve kurtuluşun adıdır" dedi.

Kahramanmaraşlıların Kurtuluş savaşı yıllarında verdiği örnek mücadelenin Türk milletinin bağımsızlık yolunda verdiği mücadeleye örnek olduğunu söyleyen Akkaya Coşgan, “Atalarımızın Sütçü İmam'la başlayan verdiği mücadele tüm Anadolu'ya ilham kaynağı olmuştur. Türkiye Cumhuriyet’inin bağımsızlık mücadelesinde Kahramanmaraş'ın çok önemli bir yeri vardır. Kadını, erkeği, genci, yaşlısı dönemin yoksul ve yoksuzluğuna rağmen inançla, inatla Türk milletinin bağımsızlığı için neleri yapabileceğini dünyaya göstermiştir. Bu mücadele sonunda çağdaş, demokrat ve tüm dünya önünde başı dik göğsü kabarık bir ülke var olmuştur" dedi. (HABER: YAŞAR ERİKLİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER