Akıllı telefon kullanım biçimleri de değişti Akıllı telefon kullanım biçimleri de değişti
Green Card Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
ABD'de yaşama ve çalışma hayali kuran binlerce kişi, 2024 Green Card çekiliş sonuçlarının açıklanmasını heyecanla bekliyor. Peki, Green Card sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar…
Green Card Heyecanı Başladı!
ABD'de yaşama ve çalışma hayalini kuran binlerce kişi, 2024 Green Card çekiliş sonuçlarının açıklanmasını sabırsızlıkla bekliyor. 2023 süreci sona ermiş ve Yeşil Kart hayali kuranlar, ABD'nin göçmen çeşitliliğini artırma programı kapsamındaki bu çekilişin sonuçlarını merakla izliyor. Peki, Green Card sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, Green Card sonuçlarının ilan edileceği tarih...
Green Card Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
Green Card başvuru sonuçları 4 Mayıs 2024 tarihinde ilan edilecek. Sonuçların sabah saatlerinden itibaren erişime açılması bekleniyor. Sonuç ekranının açılması ile birlikte adaylar dvprogram.state.gov adresinden onay numaraları ile başvuru durumlarını kontrol edebilecekler.
Green Card Başvuru Şartları
Amerikan hükümeti her yıl Green Card çekilişine katılım için uygun ülkeler listesi açıklıyor. Türkiye, şimdilik uygun ülkeler arasında yer alıyor. Green Card başvurusu yapabilmek için en az lise mezunu olmak şart ya da son 5 yıl içinde uzmanlık gerektiren bir alanda en az 2 yıl çalışmış olmayı belgelemek gerekiyor. Başvurmak için 18 yaşın üstünde olma şartı aranıyor.
Başvuruların mutlaka resmi web sayfası üzerinden yapılması gerekiyor. Posta veya elden başvuru kesinlikle kabul edilmiyor. Başvuru için istenilen fotoğraf verilen ölçülerle birebir uyumlu olmalı. Başvuru formunu doldurduktan sonra verilen konfirmasyon numarasını iyi saklamak gerekiyor. Başvurmak için belli bir maddi güce sahip olmak gerekmiyor. Başvurmak için İngilizce yeterliliği istenmiyor. Evli çiftlerin başvurusu şanslarını ikiye katlayabiliyor, çünkü kazanan kişinin otomatik olarak eşi ve çocukları da Green Card sahibi oluyor.
Editör: SEVİLAY YUMUŞAK