Sular Hastanesinden Akademik İstihdam!

Şehrin en büyük özel hastanesi olan Sular Akademi Hastanesini, İŞKUR İl Müdürlüğü ile yaptığı İşbaşı Eğitim Programı çerçevesinde mevcut istihdam sayısına 43 kişi daha kattı. 

Sular Hastanesinden Akademik İstihdam!

Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs Kovid-19) ile mücadele sürecinde sağlık sektörünün öneminin bir kez daha anlaşıldığı bu dönemde Sular Akademi Hastanesi, 7 ameliyathanesi, 100 yataklı yoğun bakım ünitesi, 46 acil gözlem yatağı ve 300 yatak kapasitesi ile büyük bir ihtiyaca cevap verecek olurken İşkur ile yapılan protokolle 43 kişi daha Akademiye yelken açtı. İlerleyen süreçte Vakıf Üniversitesi bünyesinde hizmet vermesi planlanan hastanenin hekim kadrosunda yer alan akademik unvanı olan hocalar ile eğitim verilmesi hedeflenene Hastane de yapılan protokolde konuşan Sular Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Sular,  “Bu anlamda devletimizin burada İŞKUR eliyle bize vermiş olduğu desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi.
“SAĞLIKTA HİZMETLERİMİZİ ARTACAK”
Salgınla birlikte dünyada sağlığa yapılan yatırımların ne kadar önemli olduğunun bir kez daha anlaşıldığını söyleyen Hasan Sular, konuşmasının devamında, “Kahramanmaraş’ta biz Hayat Hastanesi olarak hizmet veriyorken, burada 300 yataklı A Plus üst düzey cihazlarla donatılmış bir hastane projesi ile hizmetlerimizi artırarak devam etmeyi planlıyoruz. Dünya sağlık sistemi çökmüş durumda! Ülkemiz sağlık sistemini başarıyla yürütmekte burada Sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz. Malum Dünya ekonomisi çökmüş durumda bundan dolayı bütün iş adamlarına yeni yatırımlar yeni istihdam alanları noktasında çok görevler düşüyor. Ekonomik yaraları kapatabilmek için yeni yatırımlarla, yeni hizmetlerle, yeni iş alanlarıyla yolumuza devam edeceğiz.”

 

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2021, 15:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90