Mahçiçek'ten öğrencilere jest!

Kahramanmaraş'ta her zaman eğitime yaptığı yatırımlarla dikkati çeken ve bu konuda birçok önemli projeye imza atan Başkan Mahçiçek, Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladığı proje kapsamıonda öğrencilere kitap dağıtıacak.

Mahçiçek'ten öğrencilere jest!

Onikişubat Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğince bu yıl 6'ıncısı düzenlenen "Kahramanmaraş Bilgi ile Buluşuyor " projesi çerçevesinde imzalanan protokol kapsamında, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinden dolayı evde kalan öğrencilere 90 bin kitap dağıtılacak.

Belediye binasında düzenlenen imza törenine, İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz ile Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek katıldı. İmzaların atılmasının ardından Mahçiçek, gazetecilere, belediye olarak öncelikli çalışmalarının arasında eğitim faaliyetlerinin olduğunu söyledi.

Başkan Mahçiçek, insanın ufkunun gelişmesi açısından okumanın önemine değinerek, "Türkiye'nin hem ulusal hemde uluslararası alanda daha iyi seviyelere taşınabilmesinin faktörü yetişmiş insanlardır. Gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirirsek, Türkiye'nin uluslararası konumdaki saygınlığı ön planlara taşınacak. Bizde bu bağlamda İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle koordineli bir şekilde çalışıyoruz." dedi.

Mahçicek, her sene kentteki çocuklara 18 ile 20 bin civarında çanta hediye ettiklerini ve eğitimlerine destek sağladıklarını aktardı.

Yaptıkları çalışmalarla kentteki öğrencilerin geleceklerine yön vermeyi hedeflediklerini dile getiren Mahçiçek, şunları kaydetti:

"Belediye olarak her sene 60 ve 70 bin arasında kitap aldık. İlkokul ikinci sınıftan, lise son sınıfa kadar çocuklarımızın seviyesine göre, yetkilerle kitap seçerek, çocuklarımızın okuması için bütün okullarımıza kitapları dağıtıyoruz. Sadece ilçemizin değil, Kahramanmaraş'ın tüm okullarına kitapları dağıtacağız. Daha sonra, dağıttığımız kitapları çocuklarımız ne kadar okumuş ve anlamış olduklarını anlamak için sınav yapacağız. En son yaptığımız sınava 72 bin öğrenci katılmıştı. Buda uyguladığımız projenin değerli olduğunu gösteriyor."

İl Milli Eğitim Müdürü Yılmaz ise proje sayesinde düzenlediğimiz ilk yıllardan itibaren 1 milyon 700 bin öğrenciye ulaştıklarını aktardı

Projenin her yıl yapmayı düşündüklerine dikkati çeken Yılmaz, "Eğitime yapılan yatırım hiç zayi olmaz. Elbette belediyelerimizin yaptığı diğer yatırımlarda önemli ama bu milletin çocuklarına yapılan yardımın geleceğe yatırım olduğunu biliyoruz. Zor bir süreçten geçiyoruz." ifadelerini kullandı.

HABER-FOTO: ÖMER FARUK SALMAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner180

banner174