Kanbur ve Sağlam’dan Milli Eğitim Bakanı Selçuk’a ziyaret 

MADO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kanbur ile eski Milli Eğitim Bakanı Mehmet Sağlam, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u makamında ziyaret etti.

Kanbur ve Sağlam’dan Milli Eğitim Bakanı Selçuk’a ziyaret 

Ziyarette, MADO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kanbur ve eski Milli Eğitim Bakanı Mehmet Sağlam, MADO Akademisi Gastronomi ve Yiyecek İçecek Okulu hakkında Bakan Selçuk’a bilgi verdi. 
Burada konuşan Mehmet Kanbur, “İstanbul, Ankara ve Kahramanmaraş’ta ki MADO Eğitim Kurumları ve Akademi ‘nin ülke eğitimine büyük katkı sağlayacak. MADO Ailesi olarak daha önce eğitime okul yaptırarak adım atmıştık, şimdi de MADO okullarında yiyecek içecek sektörüne diplomalı elemanlar yetiştirerek işsiz birçok gençlere iş vereceğiz. Yaptığımız projelerle bundan sonra okulumuzdan mezun olan öğrencilere yurt içinde ve yurt dışında çalışma imkanları sağlayacağız. Okullarımızdan mezun olan öğrenciler iş garantili devlet destekli olarak ülkemize çok büyük katkılar sağlayıp diplomalı garsonlar, komiler, dondurma ustaları, kaşıkçılar, yetiştirerek bir çok kişilere eğitimli iş imkanları açacağız.  Çünkü MADO olarak ülkemizde ve yurt dışında 400’ü aşkın şubelerimiz var, her şubeye birer öğrenci alsak 400 kişiye istihdam sağlamış olacağız.  İkişer kişi alsak 800 kişiye iş imkanı sağlamış olup, ayrıca ülke ekonomisine  ve eğitime büyük katkılar ve katma değer katarak devletimize yük olmaya değil, devletimizin yükünü alarak çalışmalar yapacağız” dedi. 
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise,  “Eğitim denince akan sular durur, sayın bakanımızın bakanlığı zamanında eğitimde çok başarılı dönem geçirdik. Sayın bakanımız bu işte tecrübeli bir devlet adamıdır, projenizi daha önce de incelemiştim, eğitime katkı sağlayacak projeleriniz gerçekten çok faydalı, ben bakanlık çalışanlarımla birlikte her türlü desteğe hazırım. Sizler de özel sektör olarak kimlerle çalışacağınıza karar vereceğinizden daha iyi eğitime katkı sağlarsınız, bende özelden geldim, hep birlikte çalışırsak çok güzel yeni yeni projelere imza atmış olacağız. Her zaman maddi manevi desteklerimiz bakanlığımız olarak devam edecektir” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner166