Kahramanmaraş’ta organize suç çetesi operasyonu: 24 gözaltı! 

Kahramanmaraş polisinin belirlediği ve droneler de kullanarak takip ettiği Organize Suç Örgütü 3 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonla çökertildi. 24 şüphelinin gözaltına alındığı 13’ünün tutuklandığı operasyonda örgütün 32 olaya karıştığı ortaya çıkarken biri uzun namlulu suikast silahı olmak üzere  14 adet silah ele geçirildi.

Kahramanmaraş’ta organize suç çetesi operasyonu: 24 gözaltı! 

Alınan bilgiye göre, Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından belirlenen Organize Suç Örgütü uzun süre takip edildi.Dronelerde kullanılarak takip edilen  suç örgütüne Kahramanmaraş merkezli İzmir ve İstanbul’da eş zamanlı  geniş kapsamlı operasyon yapıldı. Özel Harekat Polisinin zırhlı araçlar ile katıldığı  Operasyonda Örgüt lideri Mehmet K.'nın da aralarında bulunduğu 24 şüpheli yakalandı.

Emniyete götürülen 24 şüpheli ifadeleri  sonrası adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkartılan şüphelilerden 13’ü tutuklandı, 8’ine adli kontrol şartı getirilirken, 3’ü tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

 Uzun namlulu suikast silahıda ele geçirildi 
 
Polisin planlı çalışmasında bir adet uzun namlulu suikast silahı da ele geçti.Ayrıca operasyonda yapılan aramalar da  10 adet ruhsatsız tabanca, 3 adet av tüfeği, 2 adet kurusıkı tabanca, 18 adet şarjör, 25 adet mavzer fişeği, 144 adet çeşitli çaplarda fişek, paketler halinde esrar, metamfetamin, çok sayıda Uyuşturucu hap ve 1 Adet Hassas Terazi de ele geçirildi. Adreslerde arama yapan polis, şahıslara ait arazilerde de kazı çalışması yaptı 

Tetikçiye 500 bin TL,ev ve araba vaadi  

  Baskı, yıldırma ve kotkutma yöntemlerini kullanarak haksız çıkar sağlamak amacıyla Organize Suç Örgütü Kurmak, Üye olmak, tehdit,  Nitelikli Yağma, Silahla ve Bıçakla yaralama, 6136 sayılı kanuna muhalefet, Uyuşturucu madde ticareti gibi suçlardan tutuklanan şüphelerin tetikçi bile tuttuğu ortaya çıktı.
  Polis,çetenin 15 milyon TL istediği iş adamını  gözcü kullanarak takibe aldığı tetikçi kullanarak silahla  yaralattığı belirledi.Çete elebaşlarının tetikçiye 500 bin TL, ev ve araç vaat ettiği de ortaya çıktı. Suç örgütünün aynı zamanda yıldırma, sindirme, tahsilat amaçlı silahla adam yaralama, araç ve işyeri kurşunlama, başkaları adına olaylara müdahil olarak işadamlarının birbirlerinden alacaklarını tahsil etmek amaçlı tehdit, kotkutma ve silahla yaralama, Uyuşturucu madde ticareti olaylarına karıştıklarının  belirlendiği öğrenildi. 

Çete üyeleri menfaat nedeniyle bir birine düşmüş
İlk başta birlikte hareket edip  menfaat elde eden suç örgütünün, daha sonra kendi içinde tehditleşmeye başladığı  ve birbirine karşı olaylara karıştığı da ortaya çıktı.Birbirlerinin menfaatine de göz koyan çetenin oyununun polisin operasyonu ile çökertilerek bozulduğu belirtildi.

Öte yandan İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu'nun da operasyonu baştan sona kendisinin yönettiği öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90

banner92

banner94