“Hesaplaşacağız”

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, “Bizim iftiraya, karalamaya, şantaja ayıracak ne vaktimiz ne zamanımız nede bu nu sinesine çekebilecek bir ruh halimiz var. İddialar karşısında belgelerle konuşuyorum. Yapmış olduğunuz alçakça saldırı karşısında yargı önünde hesaplaşacağız” dedi.

“Hesaplaşacağız”

Başkan Gürbüz, ciddi bir saldırı altında olduklarını belirterek, “İddiaların yüzde 1’i doğru değil. Tamamı yalan ve algı yönetmeye yönelik. Açıkça söylüyorum; bunun arkasında şantaj var. Belediye başkanına şantaj yapmak isteyen gruplar var” dedi. Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, hakkındaki iddialara ve suçlamalara düzenlediği geniş kapsamlı basın toplantısı ile cevap verdi.

‘SAHTE İMZA DİYE BİR ŞEY YOK; NOTERİN ONAYI VAR’

Başkan Gürbüz’ün ilk cevapladığı iddia, sahte imza konusu oldu. Başkan Gürbüz, “Söz konusu iddialarla ilgili firmalara imzaların şirketlerine ait olup olmadığını resmi olarak beyan etmelerini istedik. Onlar da noter huzurunda bize bu yazıları gönderdiler. ‘İhalede vermiş olduğumuz teklif mektubu, kaşeler ve imzalar bize aittir’ noter huzurunda dediler” ifadelerini kullandı.

“BELEDİYEMİZ BORÇ BATAĞINDA DEĞİL”

Başkan Gürbüz, belediyenin borç batağında olduğu iddialara da şu şekilde cevap verdi: “Belediye borç batağında iddiası var. Nisan 2019’da belediyemizin piyasaya olan borcu 19 milyon 81 bin 425 liraydı. Bugün itibariyle bizim piyasaya olan borcumuz 12 milyon 836 bin 954 liradır. İddia edildiği gibi borcumuz artmamış. Çalışmalar devam ederken mevcut borçlar düşürülmüş ve kaynak üreten; ürettiği kaynakları yatırıma dönüştüren bir belediye anlayışıyla fon sağlanmıştır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner126

banner131

banner134

banner132

banner90

banner130

banner133