Göksun Hem’den Beritin Çocuklarına Sürpriz Fotoğrafçılık Eğitimi

Göksun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, 3050 rakımlı Berit Dağının eteklerinde olan Ericek Müdürler İlkokulu öğrencilerine Fotoğrafçılık Sanatı ile ilgili eğitim verdi. Göksun Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Bilal Akoğlu yapılan ziyaretle ilgili şu bilgileri verdi.

Göksun Hem’den Beritin Çocuklarına Sürpriz Fotoğrafçılık Eğitimi

“Göksun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü olarak hem ilçemizi tanıtmak hem de fotoğrafçılık sanatına yeni üyeler kazandırmak adına Fotoğraf Çekimi kursumuzu açmıştık. Kursumuzun artık son haftalarındayız. Biz de; kursiyerlerimiz ile birlikte   ilçemize yaklaşık 35 km uzaklıkta olan Berit dağının eteklerinde olan Ericek Müdürler mahallemizde olan ilkokul öğrencilerimize sürpriz bir ziyaret yapalım, fotoğrafçılık sanatını anlatalım, profesyonel makinelerimizi çocuklarımıza emanet ederek, kadraja model olarak bu sefer biz girelim, çocuklarımız bizleri çeksin, istedik. İlk defa profesyonel fotoğraf makinesi ile tanışan öğrencilerimizin mutlulukları bizleri çok sevindirdi. Kurs eğitmenimiz Mustafa Yorulmaz bey ve kursiyerlerimiz, tüm öğrencilerle bizzat ilgilendi. Mustafa Bey, fotoğrafçılık sanatı İle önce öğrencilerimizi bilgilendirdi. Fotoğraf makinesini ve tarihini anlattı. Sonra bizler model olduk ve çocuklarımız bizleri kadraja sığdırdı. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın gözlerindeki ışıltıları aldık ve gerçekten yüreklerinize koyduk. Ve yine aynı zamanda Göksun HEM olarak açmış olduğumuz Şiş ve Tığ Örücülüğü İle Oyuncak Bebek Yapımı kursumuzda yaptığımız bebekleri kursiyerlerimiz ile birlikte öğrencilerimize hediye ettik. İki farklı kursumuzu birleştirerek, ortaya her zaman ve her yerde eğitim felsefesi ile hareket eden Halk Eğitimi Merkezlerinin amaçlarındam bir tanesi olan sosyal sorumluluk görevlerimizi yerine getirdik. Dedi.

Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında daha birçok farklı projelerinin olduğunu ifade eden Müdür AKOĞLU, Ericek Müdürler Müdür Yetkili Öğretmeni Halil İbrahim Algan’a, kurs eğitmeni Mustafa Yorulmaz ve kursiyerlerine çok teşekkür etti. (HABER: YAVUZ NALBANTBAŞI)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner92

banner79

banner136

banner94