banner135

Genç Başkan Zor’dan Hizmet-İş Sendikasına Ziyaret

Saadet Partisi (SP)Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Zor, Hak-İş Konfederasyonu Kahramanmaraş İl Başkanı ve Hizmet İş Sendikası Şube Başkanı Ömer Çınar ve Öz İnşaat-İş Sendikası Genel Başkanı Zekeriya Koca ziyaret etti.

Genç Başkan Zor’dan Hizmet-İş Sendikasına Ziyaret

Belediye ile sendika üyesi işçilerin maaş ve özlük hakları üzerine yapılan toplu iş sözleşmesinden olumlu bir sonuç çıkmaması neticesinde yaşanan grev süreci değerlendirildi.  Çalışmalar hakkında bilgi aktaran Başkan Çınar, ziyaretlerinden dolayı SP İl Başkanı Zor ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

“İŞÇİLERİMİZE%300 ZAMMI BİZ YAPTIK YİNE BİZ YAPACAĞIZ”

Başkan Zor ziyaret ile ilgili yaptığı açıklamada, Saadet Partisi olarak her zaman olduğu gibi işçi ve emekçilerin yanında olduklarını ifade ederek şunları ekledi; “Öz İnşaat-İş Sendikası Genel Başkanı Zekeriya Koca ve Hak-İş Konfederasyonu Kahramanmaraş İl Başkanı, Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı Ömer Çınar beye destek ziyareti gerçekleştirdik. Ekonomik olarak zor günlerden geçerken, vatandaşlarımızın alım gücü her geçen gün azalmaktayken Büyükşehir Belediyesinin İşçi kardeşlerimize maaş ve özlük hakkını vermemekte gayret göstermesini hayretle takip ediyoruz.  Ekonomik olarak her geçen gün daha büyük bir dar boğaza giriyoruz, vatandaşlarımızın alım gücü giderek azalmaktadır. Bu ekonomik buhranı Kahramanmaraş’ta yaşayan ve hayatın her kademesinden hemşerimizde iliklerine kadar hissetmektedir. Buna rağmen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi işçi kardeşlerimize destek olmak yerine köstek olmaya, onların sofralarına bir tane daha ekmek koymasına izin vermemeye gayret göstermektedir. Günümüzde bir ailenin geçimi için gerekli ücretin ne olması gerektiğini vicdan sahibi idarecilere bırakıyorum. 1996 yılında efsane 54. Hükümetin Başbakanı Prof.Dr. Necmettin Erbakan hocamızın işçi ve düşük maaşlı çalışanlara verdiği %300 gibi bir zam değil Türkiye, dünya tarihinde bir ilktir. Bu zammı biz verdik ve yine ancak biz veririz. Aziz milletimiz herşeyin en iyisine layıktır. Yaşanabilir bir Türkiye uyduruk ve komik maaş zamları ile olmaz. Ülkemizde açlık ve yoksulluk sınırını hepimiz biliyoruz. Hal böyleyken kimse kimseyi kandırmasın. Çalışanın hakkını korumak belediyelerin ve devletin en önemli görevidir. Millet Vekilinin maaşına %40-50 zam yapılıyorsa çalışan emekçi kardeşlerimizinde maaşına yapılabilir.  Yaşanan süreçte Saadet Partisi Kahramanmaraş İl Başkanlığı olarak Hak-İş ve Hizmet-İş sendikamızın ve tüm işçi kardeşlerimizin yanında olduğumuzu başkanlarımızın da huzurunda ifade etmek istiyorum. Yaşanabilir bir Türkiye için çalışacağımıza milletimize söz veriyoruz dedi. Herkesi hürmet ve muhabetle selamlıyorum.  Saadet Partisi olarak İşçi-Emekçi kardeşlerimizin Yanındayız ve alınan Grev kararını desteklediğimizi ifade etmek istiyorum.” İfadelerini kullandı. (HABER: YAŞAR ERİKLİ)

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2021, 10:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner92

banner79

banner136

banner94