banner142

Gelecek Teşkilatı Saldırıyı Kınadı

Gelecek Partisi Kahramanmaraş Teşkilatı Genel Başkan Yardımcıları Selçuk Özdağ'a yapılan saldırıyı kınayarak, saldırganların bir an önce yakalanmasını istedi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın Ankara’da cuma namazına gitmek üzere evinden çıktığı sırada, silahlı ve sopalı kişiler tarafından saldırıya uğramasının ardından Gelecek Partisi Kahramanmaraş teşkilatı bir basın toplantısı düzenleyerek yapılan saldırıyı kınadı. İl Başkanı Muharrem Çevik’in öncülüğünde gerçekleşen toplantıya; Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Latif Öztürk, Onikişubat İlçe Başkanı Cengiz Çiçek ve teşkilat üyeleri katıldı. Başkan Çevik, yapılan saldırı hakkındaki açıklamasında, “Bu alçakça saldırılara karşı korkmadık, korkmuyoruz ve korkmayacağız” dedi.

“BÜYÜK TÜRK MİLLETİ DEMOKRASİMİZE SAHİP ÇIKMALI, SUSMAMALIDIR”

“Bu saldırıyı kınamak, gelecek partisine sahip çıkmak değil Türkiye’de demokrasiye sahip çıkmaktır”diyen İl Başkanı Çevik, “Demokratik siyaset adına üzüntü verici buluyoruz, bu alçak saldırıyı nefretle kınıyoruz. Büyük Türk milleti demokrasimize sahip çıkmalı, susmamalıdır. Gelecek Partisi kadrolarımızı korkutmak ve susturmak isteyenler şunu bilmelidir ki; bu güzel ülke ve 83 milyon vatandaşımız için bu tür saldırılardan korkmayacak ve dimdik durarak mücadelemize kararlı bir şekilde devam edeceğiz. Temennimiz odur ki bu saldırıyı geçekleştiren faillerin, azmettiricilerin biran önce yakalanıp adalet ve hukuk önüne çıkartılıp hesap vermeleri ilgili kurumlar tarafından sağlanmalıdır. Geçmişte üstü kapatılan olaylar gibi üstü kapatılan bir olay olmamalıdır. Hukuk çerçevesinde öyle hesap verilmelidir bir daha bu saldırıları gerçekleştirmeye yeltenilmemelidir.

“KORKMUYORUZ VE KORKMAYACAĞIZ”

Gelecek partisi olarak bu tür korkutma yıldırma amaçlı saldırıların gelecek teşkilatlarını geri döndüremeyeceklerini her zaman demokratik siyasetin savunucusu olacağımızı var gücümüzle vatan millet ve bayrak için mücadele edeceğimizi buradan duyurmak istiyoruz. Bugün burada farklı siyasi partiler ve farklı görüşler olarak hep birlikte terörün kaba kuvvetin karşındayız. Türk siyasetini direk hedef alan bu tür saldırılar karşısında bizim üstümüze düşen görev demokrasiye ve hukuka olan bağlılığımızı kararlı bir şekilde sürdürmektir. İnsanlarımızın barış huzur ve refah içinde yaşamlarını sağlamak, ülkemizi karanlık yarınlara sürüklemek isteyenlere birlikte hareket etmektir. Bu alçak ve haince saldırıyı şiddetle kınadığımı bir kez daha belirtir, Genel Başkan Yardımcımız Selçuk Özdağ’a Afşin Hatipoğlun’a, Orhan Uğuroğlun’a geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, kendisine acil şifalar diliyorum. Bu alçakça saldırılara karşı korkmadık, korkmuyoruz ve korkmayacağız” ifadelerini kullandı. HABER: YAŞAR ERİKLİ

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2021, 14:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER