Belediye başkanları yorgunluklarını Kartepe'de attı

Türk Dünyası Belediyeler Birliği toplantısı münasebetiyle Kartepe'ye gelen belediye başkanlarını Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı...

Belediye başkanları yorgunluklarını Kartepe'de attı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği toplantısı münasebetiyle Kartepe'ye gelen belediye başkanlarını Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu misafir etti. Başkan Üzülmez, belediye başkanlarına Kartepe'nin doğal güzelliklerini gösterdi.
Türk Dünyası arasında mevcut olan ortak kültür ve medeniyet mirasını dikkate alarak, kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşma yaklaşımı ile bilgi, görgü ve karşılıklı deneyimlerden yararlanmak amacıyla kurulan başkanlığını Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nun yaptığı Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB), Ocak ayı yönetim Kurulu toplantısını Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez'in ev sahipliğinde gerçekleştirdi.
Türk Dünyası Belediyeler Birliği toplantısı öncesinde açıklama yapan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez "Türk Dünyası Belediyeler Birliği toplantısı için 11 ülkeden belediye başkanları, Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu başkanlığında Kartepe'de bir araya geldik. Türk Dünyası Belediyeler Birliği'nin heyetleri buradadır. İlçemizin mevsim ve doğal güzellikleri itibariyle en iyi dönemindeyiz. Kartepe'ye ilk defa gelen başkanlarımız buraya hayran kaldılar. Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu ile birlikte, değerli misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlayarak, gönüllerinde hoş bir seda bırakarak Kartepe'den uğurladık" ifadelerini kullandı.
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez'in ev sahipliğinde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nun başkanlığında düzenlenen TDBB toplantısına Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Doboj İstok Belediye Başkanı Kemal Bratic, Tataristan Türkiye Temsilcisi Ayrat Gataullin, Azerbaycan Milli Şehir Belediyeleri Birliği Genel Sekreteri Tofıg Hasanov'un yanı sıra TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak katıldı. Toplantı sonrasında programı müsayit olan başkanlar Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez'in öncülüğünde Kartepe'yi gezerek, mevsimin ve karın keyfini çıkardılar. TDBB yönetim kurulu toplantısı sonrasında Kartepe Belediye Başkanı Üzülmez, misafirlerine hediye verdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2018, 12:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER