banner135

Ak Parti İlklerin Partisi

24 Martta yapılacak olan 7. Olağan Büyük Kongrenin 2023’ün ilk adımı olduğunu ifade eden Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, kurulduğu 20 yıldır birçok şeyi gerçekleştirdi, birçok ilki yaşattı insanımıza ve yaşatmaya devam edecektir dedi. 

Ak Parti İlklerin Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, Aksu TV’de katıldığı Haber Ötesi programında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Konuşmasına AK Parti büyük kongresi sürecini değerlendiren Ahmet Özdemir, “AK Parti Türkiye'de iktidar olduğu 19 yıldır, kurulduğu 20 yıldır birçok şeyi gerçekleştirdi, birçok ilki yaşattı insanımıza. Tabiri caizse ülkemizin sınıf atlamasına, ufkunun değişmesine sebep oldu. Ve bunları yaparken de her seçim öncesi kongrelerin de yenilendi güçlendi. Seçim öncesi kongre yapmak riskli olur, denilen zamanlarda bile kongrelerine yaptığı daha güçlü kadrolarla geldi” dedi.

“İSTANBUL SÖZLEŞMESİ KADINA ŞİDDETİN ÖNÜNDE BİR ENGEL DEĞİL”

İstanbul Sözleşmesi’nin iptali hakkında açıklama yapan Özdemir, “İstanbul sözleşmesi bizim hayatımıza 2002 yılında girdi. 2012 yılında İstanbul Sözleşmesi kadına şiddetin engellenmesi, kadının aile içindeki konumunun güçlendirilmesi eşe karşı özellikle ve mülteci kadınlarla ilgili birçok hakkı düzenleyen bir sözleşme. İstanbul sözleşmesi yürürlükte olan iç mevzuatı yürürlükte ama kadına şiddet artarak devam ediyor. Demek ki, İstanbul sözleşmesi kadına şiddetin önünde bir engel değil. Cumhurbaşkanımızda bu şikayetleri dikkate aldı, 6 aydır bu konuda bir çalışma yapıyordu. Hem partimiz, hem sivil toplum kuruluşları ve İstanbul Sözleşmesi'nden çıkış kararı aldık” diye konuştu.

“HDP İÇİN KESİN HÜKÜM VEREMEYİZ”

HDP'nin kapatma davasıyla ilgili yöneltilen soruya Özdemir, “Kapatılmazsa bunun için farklı önlemler alınabilir mi? Çünkü biri terörle arasına mesafe koyamayan bir parti mecliste bulunması toplumun büyük bir kesimini üzüyor. Kapatılmalı yada kapatılmamalı diye bir kesin hüküm veremeyiz. Şimdi Halkların Demokratik Partisi’nin PKK’yla omuz omuza sırt sırta verip işlem yaptı. HDP'nin kapatılmasıyla ilgili iddialarda ve ithamların tamamı terörle ilgili, ülkenin güvenliği ile ilgili askerimizin şehit edilmesiyle ilgili PKK ile ilgili tamamı böyle. Partilerin tüzel kişilikleri ve şahsiyetleri yoktur, tüzel kişilikleri vardır, tüzel kişilerde suç işlemezler, içinde suç işleyenleri cezalandıralım yaklaşım tarzımız buydu ve bu yaklaşım tarzı ile devam ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2021, 10:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner92

banner79

banner136

banner94