Mustafa Yeşilyurt: İş ve Siyasette Tecrübe Dolu Bir Hayat

Mustafa Yeşilyurt Kimdir?

Gelecek Partisi'nin Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Yeşilyurt, iş dünyasındaki başarıları ve siyasi deneyimiyle dikkat çekiyor. İşte Mustafa Yeşilyurt'un yaşamı ve kariyeri hakkında detaylar:

İş Hayatına Adım Atışı

Mustafa Yeşilyurt, iş dünyasındaki kariyerine adımını attığı yıllarda Samsun İmam Hatip Lisesi'nden mezun olmuştur. Daha sonrasında 2006 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun olan Yeşilyurt, uluslararası ilişkiler alanında yüksek lisans yaparak akademik bilgiye sahip olmuştur.

Siyasi Geçmişi

Mustafa Yeşilyurt, 2011 yılında milletvekili aday adaylığı ile siyasi kariyerine adım atmıştır. Ardından 2014 yılında Atakum Belediye Başkan aday adaylığında bulunmuş ve 2014-2019 yılları arasında Atakum Belediye Meclis Üyeliği görevini üstlenmiştir. Aynı zamanda 2014-2015 yıllarında Atakum Belediye Encümeni olarak görev yapmıştır.

Gelecek Partisi'nde Yeni Bir Dönem

Mustafa Yeşilyurt, 2020 yılında Gelecek Partisi'nin kurucular kurulu üyeliğine seçilmiştir. Parti bünyesindeki etkin rolüyle dikkat çeken Yeşilyurt, Gelecek Partisi çatısı altında Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olmuştur.

TV yayın akışı 24 Şubat Bu akşam televizyonda neler var? Bugün hangi diziler var? Bugün kanallarda ne var? TV yayın akışı 24 Şubat Bu akşam televizyonda neler var? Bugün hangi diziler var? Bugün kanallarda ne var?

Mustafa Yeşilyurt'un Gelecek Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı, iş ve siyasetteki deneyimini ortaya koyarak bölgesine hizmet etme arzusunu yansıtmaktadır.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK