22 Temmuz Gelin Görümce kim elendi? Fatih Ürek Gelin Görümce Kim Birinci Oldu? 22 Temmuz Gelin Görümce kim elendi? Fatih Ürek Gelin Görümce Kim Birinci Oldu?
Jokey Akın Sözen, 98. Gazi Koşusu'nda Dragon Flame ile elde ettiği zaferle büyük ilgi görmektedir. İşte Sözen'in hayatı, kariyeri ve Dragon Flame'in sahibi hakkında detaylar...
Akın Sözen'in Hayatı ve Kariyeri
Akın Sözen, 1987 yılında Kastamonu'nun Çatalzeytin ilçesinde doğmuştur. Spor kariyerine Galatasaray altyapısında futbol oynayarak başlamıştır. Ancak futbol kariyerinde istediği ilerlemeyi sağlayamayınca jokeylik mesleğine yönelmiştir. 2004 yılında jokey olarak profesyonel hayatına adım atan Sözen, genç yaşına rağmen kısa sürede adından söz ettirmiştir. Yetenekleri ve başarılarıyla dikkat çeken jokey, çeşitli önemli yarışlarda birçok zafer kazanmıştır.
Dragon Flame, 98. Gazi Koşusu'nda birinci olan at olup, Akın Sözen'in jokeyliğiyle büyük bir başarı elde etmiştir. Dragon Flame'in sahibi Emrah Agun ve antrenörü İbrahim Bekiroğulları, bu önemli zaferde büyük rol oynamışlardır.
Editör: SEVİLAY YUMUŞAK