5 Temmuz'da vizyona girecek filmler 5 Temmuz'da vizyona girecek filmler

3 güne 3 konser
Finike Belediyesi tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen Finike Festivali ve 1 Temmuz Kabotaj Bayramı kutlamaları, 3 gün boyunca unutulmaz anlara sahne oldu. 29 Haziran'da yapılan Görkem Durmaz konseri ile başlayan festival, ardından son dönemlerin popüler sanatçısı Reynmen ve 1 Temmuz'da düzenlenen Berkay konserleriyle tamamlandı.
İlçede yaşayan vatandaşların yanı sıra ilçe dışından da çok sayıda turistin katıldığı etkinliklerin açılışında konuşan Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, festivalin Finike'de bir geleneğe dönüştüğünü ifade ederek, Finike'nin 3 gün boyunca büyük bir hareketlilik yaşadığını dile getirdi. Mustafa Geyikçi, “Bizler, sizler için her zaman en iyiyi ve en güzeli yapmak için çalışıyoruz. Bu motivasyonumuzu da sizlerin güzel kalplerinden ve dualarından alıyoruz” dedi.
A W238280 04
Akdeniz'in mavisine her bakışımızda Ata'mızın gözlerini görüyoruz
Konuşmasına Kabotaj Bayramı'nın önemine vurgu yaparak devam eden Başkan Mustafa Geyikçi, “Antalya'yı dünyanın en güzel kenti olarak tarif eden Büyük Atatürk'ün ordularımıza da ilk hedef olarak gösterdiği Akdeniz'den tüm yurdumuzu selamlıyoruz. Bizler Finike'de Akdeniz'in sonsuz mavisine her baktığımızda Büyük Atatürk'ün gözlerine bakıyoruz. Onun bize bıraktığı bu emaneti yükseltmek için bu maviden güç alıyoruz. Bu gücü de sonsuza kadar yanımızda taşıyacağız” şeklinde konuştu.

Her alanda mutlu bir Finike için çalışıyoruz
Finike'de yaşayan her vatandaşın yüzünün gülmesi ve daha mutlu bir kentte yaşamaları için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Başkan Geyikçi, “Bundan sonra da ilçemizin turizmini, tarımını, ekonomisini ve istihdamını büyütmek için projelerimizi geliştireceğiz. Çocuklarımız, gençlerimiz, kadınlarımız, yaş almış vatandaşlarımız için projelerimizi sürdürüyoruz. Finike'mizde yaşayan her bir vatandaşımıza dokunmaya, her bir insanımızın yanında olmaya özen gösteriyoruz. Göstermeye de devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
A W238280 03
Yarışmalar nefes kesti
Festival kapsamında ayrıca 1 Temmuz Kabotaj Bayramı dolayısıyla düzenlenen 400 metre açık yüzme yarışı, yağlı direk, tekne süsleme ve tekne yarışlarında dereceye giren vatandaşlara ödülleri verildi. Açık yüzme yarışlarında Kadir Gökçe birinci olurken, Burhan Kaya ikinci, Metehan Anaç üçüncü oldu. Tekne süsleme yarışmasında birinci Alp Teknesi, ikinci İlhan Kaptan Teknesi ve üçüncü de Destiny Teknesi oldu. Tekne yarışlarında Gamze Ka birinci, Burak Koç ikinci ve Tuncay Sipahi de üçüncülüğü aldı. Büyük bir heyecana sahne olan yağlı direk bayrak kapma yarışmasında da İsmail Çiftçi yarışmayı kazanan isim oldu. Kabotaj Bayramı etkinlikleri Flyboard Türkiye Şampiyonu olan Uğur Piro'nun gösterisiyle tamamlandı.
Festivale, Finike Kaymakamı Musa Kazım Çelik, Kumluca Kaymakamı Tekin Erdemir, Kumluca Belediye Başkanı Mesut Avcıoğlu, Finike Cumhuriyet Başsavcısı Vahdet Gebeş ve ilçe protokol üyeleri katıldı.A W238280 07

Kaynak: İHA