2 bini aşkın düzensiz göçmene İçişleri 'Kalkan'ı! 2 bini aşkın düzensiz göçmene İçişleri 'Kalkan'ı!
Fenerbahçe’nin 1986-1989 yılları arasında başkanlığını yapan ve geçtiğimiz günlerde 87 yaşında vefat eden Tahsin Kaya için Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nde tören düzenlendi.
Fenerbahçe'nin Eski Başkanı Tahsin Kaya Son Yolculuğuna Uğurlandı
1986-1989 yılları arasında Fenerbahçe'nin başkanlığını yapmış olan ve geçtiğimiz günlerde 87 yaşında vefat eden Tahsin Kaya için Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri'nde anma töreni düzenlendi.

Fenerbahçe Camiası Tahsin Kaya'yı Anma Töreninde Buluştu
Tahsin Kaya'nın anısını yaşatmak adına gerçekleştirilen törene, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, kulüp yöneticileri, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Onursal Başkanı Şenes Erzik, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar, eski sporcular, Tahsin Kaya'nın ailesi ve sevenleri katıldı.

Ali Koç: "Tahsin Kaya, Fenerbahçe Camiasının Minnettar Olduğu Bir İsimdir"
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, törende yaptığı konuşmada, Tahsin Kaya'nın Fenerbahçe camiasına büyük hizmetlerde bulunduğunu vurgulayarak, camianın ona minnettar olduğunu ifade etti.

Tahsin Kaya'nın Yaşamı ve Başkanlık Dönemi
Tahsin Kaya, 1937 yılında dünyaya gelmiş olup, ticaret hayatına küçük yaşta atılmıştır. İnşaat sektöründe de faaliyet gösteren Kaya, 1986 yılında Fenerbahçe'nin başkanı olarak göreve başlamıştır.

Fenerbahçe'nin Başkanlığı Dönemindeki Başarıları
Kaya'nın başkanlığı döneminde Fenerbahçe, başarılı bir performans sergilemiştir. Özellikle son sezonda 103 gol atarak şampiyon olmuş ve tarihe geçmiştir. Teknik direktörlük koltuğunda ise Branko Stanković, Yılmaz Yücetürk, Birol Pekel, Pál Csernai ve Todor Veselinović gibi önemli isimler yer almıştır.

Tahsin Kaya'nın Ardında Bıraktığı Miras
Tahsin Kaya, Fenerbahçe camiasında önemli bir yere sahiptir ve anısının yaşatılacağına inanılmaktadır. Başkanlık dönemindeki hizmetleri ve başarıları ile unutulmayacak bir iz bırakmıştır.
Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nde gerçekleştirilen törene Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, kulüp yöneticileri, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Onursal Başkanı Şenes Erzik, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar, eski sporcular, Tahsin Kaya’nın ailesi ve sevenleri katıldı.
ÇOK BÜYÜK HİZMETLERİ OLDU
Törende konuşan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, sarı-lacivertli camianın, Tahsin Kaya’nın hizmetlerine minnettar olduğunu ifade etti. Koç “Hepinizin bildiği gibi büyük bir Fenerbahçeliyi, kıymetli başkanımız sayın Tahsin Kaya’yı son yolculuğuna uğruyoruz. Hepimiz biliyoruz. Ali İhsan çok güzel bir hikaye anlattı. Otuz sene sonra İstanbul’a geldikten sonra başkan olmuş. Başkanlık nasip olmuş. Efsane başkanımız da olmuş. Fenerbahçe’ye çok büyük hizmetler, emekler, çabalar sarf etmiş “dedi.
TAHSİN KAYA KİMDİR?
Ünlü iş insanı Tahsin Kaya, 1937 yılında dünyaya geldi. Aslen Rizeli olan Kaya'nın çocukluğu Adapazarı'nda geçti. İlkokul ve ortaokuldan sonra eğitimine devam etmeyen iş insanı, küçük yaşta ticarete atıldı.
Tahsin Kaya, dedesinin mesleği olan kerestecilikle birlikte çalışmaya başladı. 1952 yılında birkaç ortakla Adapazarı'nda kereste fabrikası kurdu. Ardından işlerini ilerleten Kaya, 1960 yılında İstanbul'a taşındı. Kerestecilikle ilerledikten kısa bir süre sonra inşaat sektörüne girdi. 
Tahsin Kaya, 1965 yılında Kaya İnşaat ve Koll. Şti. kurarak sadece inşaat değil, gıda ve turizm alanında da faaliyet gösterdi.Tahsin Kaya, 1986 yılında Fenerbahçe Spor Kulübü'nün başkanı olarak görev almaya başladı.
TARİHE GEÇTİ

Kaya'nın başkan olduğu dönemde Fenerbahçe; 1986 - 1987 sezonunda 5. ve 1987 - 1988 sezonunda ise 8.olmuştur. Tahsin Kaya'nın başkanlık yaptığı son sezonda Fenerbahçe 103 gol atarak tarihe adını yazdırmış ve şampiyon olmuştur.Tahsin Kaya döneminde Fenerbahçe'nin başarılı artmış ve  Branko Stanković, Yılmaz Yücetürk, Birol Pekel, Pál Csernai ve Todor Veselinović  gibi pek çok isim teknik direktörlük yapmıştır.
Editör: Editör Melek