Kahramanmaraş Anaokulunun düzenlediği Yarışmanın Ödül Töreni

Dulkadiroğlu Kahramanmaraş Anaokulu tarafından Dulkadiroğlu İlçesinde okul öncesi öğrencilere yönelik “23 Nisan” temalı resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi.

Kahramanmaraş Anaokulunun düzenlediği Yarışmanın Ödül Töreni

Sunuculuğunu Kahramanmaraş Anaokulu öğretmeni Leyla Selen’in yaptığı ödül töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşına müteakiben Okul Müdürü Sevim Sivik‘in yaptığı açılış konuşmasıyla başladı. 

“Sayın İlçe Millî Eğitim Müdürüm, Çok değerli Şube Müdürüm, değeli meslektaşlarım, okul müdürlerimiz ve çok değeli konuklarımız. Okulumuzun düzenlemiş olduğu, Dulkadiroğlu İlçesinde geçerli, okul öncesinde eğitim gören çocuklarımız için düzenlene 23 Nisan temalı resim yarışmasında dereceye giren çocuklarımızın ödül törenine tekrardan hoş geldiniz.” diyen okul müdürü Sevim Sivik daha sonra şu ifadelere yer verdi.

“Okul öncesi eğitim öneminin  arttığı günümüzde, çocukların eğitim sistemine  başladığı ilk eğitim kurumu olarak, çok önem arz etmektedir. Bizlerin en önemli amacı çocuklarımızı bir üst eğitim kademesine hazırlarken onları , sosyal, kültürel  etkinliklerde tüm gelişim alanlarını destekleyerek geleceğe en iyi şekilde hazırlayabilmek ve onların yeteneklerini görünür hale getirmektir. Düzenlemiş olduğumuz  yarışma da bu amacımıza bir nebze de olsa katkı sunacak ve bu amacımızı gerçekleştirecek bir çalışma oldu. Öncelikle bu çalışmamıza katkı sunan o kocaman minik yüreklere, hayal güçlerini resmeden, sanat ruhuyla birleştiren tüm öğrencilerimize ve siz değerli velilerimize  teşekkür ediyorum. Ayrıca bizleri her konuda destekleyen, bizlere liderlik yapan Millî Eğitim Müdürümüz Harun Kurt Beye ve Şube Müdürümüz Hacı Yaşık Beye çok teşekkür ediyorum.”

Bu konuşmadan sonra yarışmanın Birincisi  olan Türkiye Yardım Severler Derneği Anaokulu öğrencisi  Zeynep Gürbüz ve okul müdürü Mehmet Uzun, Yarışmanın ikincisi Sevgi Anaokulu Öğrencisi  Hatice Sena Şahan ve okul müdürü Fadime İlhan, yarışmanın Üçüncüsi Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu Öğrencisi Nisanur Purkaya ve okul müdürü Davut Kaba sahneye davet edildi , ödülleri İlçe Millî Eğitim Müdürü Harun Kurt ve Temel Eğitim Şube Müdürü Hacı Yaşık tarafından takdim edildi.

İlçe Millî Eğitim Müdürü Harun Kurt ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Hoca hanım bahsetti gerçekten çocuklarımızın gelecekte hayata bakışı , hayal gücünün geliştirilmesi, merak duygularının arttırılması en iyi okul öncesinde gerçekleşiyor. Biz hep tanım yaparken iyi öğretmen öğrencilerine umut verir, merak duygusunu geliştirir, onların öğrenme aşkını artırır dolayısıyla  burada öğretmenlerimiz burada resim veya sanatın diğer dallarında öğrencilerimize açmış oldukları bu kapılar, hayatı boyuncu çocuklarımızın öz güvenlerini, hayallerini geliştirecek olan çalışmalar . Dolayısıyla bu yarışmaya katılan katkı ve emek veren kurumlarımızı, bunu sağlayan Kahramanmaraş Anaokulu yönetici ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Yarışmaya katılan diğer tüm öğrencilere mansiyon ödülünün takdimi sonrası öğrenciler tarafından yarışma için yapılan resim sergisinin açılışı yapıldı ve çizilen resimler davetlilerce görüldü.

Ödül Törenine Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Harun Kurt, Millî Eğitim Müdür yardımcısı Mustafa Yılmaz, İl Millî Eğitim Şube Müdürleri Fatih Şeref, kemal Kösekul, Ramazan Sertpolat , Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Hacı Yaşık okul müdürleri, öğrenci velileri katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner180