Uyarı Üstüne Uyarı Yapıldı

Araçlar Hazırda Bekliyor Yarın Saat 15:00 Dan Sonra…

Uyarı Üstüne Uyarı Yapıldı

Kentte  dün gece yağmur şeklinde başlayan yağış, Avrupa Yakası'nda karla karışık yağmur,  yüksek kesimlerde kar, Anadolu Yakası'nda ise yağmur şeklinde devam ediyor.  Havanın biraz daha soğumasıyla il genelinde 15.00'ten sonra kar yağışı bekleniyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB), kar küreme ve yol temizleme araçları yol kenarlarında hazır bekletiliyor.

Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemin  etkisine giren İstanbul'da, saat 15.00'ten sonra kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, kentte dün gece  yağmur şeklinde başlayan yağış, Avrupa Yakası'nda karla karışık yağmur, yüksek  yerlerde kar, Anadolu Yakası'nda ise yağmur şeklinde devam ediyor.

Öğleden sonraya kadar bu şekilde devam edecek yağışların, havanın  biraz daha soğumasıyla il genelinde 15.00'ten sonra kara dönüşeceği tahmin  ediliyor.

Karla karışık yağmur ve zaman zaman kar şeklindeki yağışların yarın da  süreceği öngörülüyor.

İstanbul'da rüzgarın gün içinde kuvvetini arttırarak kuzeydoğu  yönlerden fırtına şeklinde esmesi, rüzgarın hızının yer yer 90 kilometreye kadar  çıkması, pazar günü öğleden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Kentte sıcaklık bugün öğlen saatlerine kadar 3, öğleden sonra ise 2  derece olacak.İstanbul'da pazartesi günü çok bulutlu, salı günü ise parçalı bulutlu  bir hava bekleniyor. Sıcaklıklar ise artarak 6-7 derece civarında olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner92

banner94