Bakan Güler komutanlara seslendi: Terörü bitireceğiz Bakan Güler komutanlara seslendi: Terörü bitireceğiz
Mehmet Akpınar: Dulkadiroğlu Belediye Başkanı
Kişisel Bilgiler
Mehmet Akpınar, 7 Temmuz 1973 tarihinde Kahramanmaraş'ta doğmuştur. İlkokul eğitimini Aslanbey Mahallesi'nde tamamlamış, orta ve lise eğitimini ise Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi'nde almıştır. 1992 yılında liseyi bitirdikten sonra aynı yıl Nurhak ilçesine imam hatip olarak atanmıştır. Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi'ni kazanmış ancak bu süreçte dondurmuştur. 1994 yılında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İşletme Bölümü'ne geçiş yapmış ve 1998 yılında mezun olmuştur.
Kariyeri ve Siyasi Geçmişi
Mehmet Akpınar, 28 Şubat sürecinde 2 yıl 10 ay cezaevinde kalmıştır. Bu sürecin ardından 2003 yılında özgürlüğüne kavuşmuş ve emekliye ayrılmıştır. 2003 yılında Vakit Gazetesi'nde bölge koordinatör yardımcılığı görevini üstlenmiş, 2006 yılında kendi şirketini kurarak iş hayatına atılmıştır. Aynı zamanda 2009 yılında mali müşavirlik belgesi almıştır.
Belediye Başkanlığı Dönemi
31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Dulkadiroğlu Belediye Başkanı olarak seçilen Mehmet Akpınar, görevine başlamıştır. Başkan Akpınar, evli ve 4 çocuk babasıdır.
Mehmet Akpınar'ın kariyeri ve siyasi geçmişi hakkında daha fazla bilgi bulunmaktadır.
Editör: SEVİLAY YUMUŞAK