Felaketten Sonra Umuda Adım: Hasan Alcevher'in Hikayesi

Hatay'da yaşanan asrın felaketi olan deprem, birçok acı hikayeye neden olmuştu. Bu hikayelerden biri de 12 yaşındaki Suriyeli çocuk Hasan Alcevher'e aitti. Depremde enkaz altından çıkarılan Hasan, bir bacağını kaybetmiş ve kapalı alan fobisiyle mücadele etmeye başlamıştı.

A W160666 01A W160666 02İrade Adımları Derneği: Umudu Yeşerten Merkez

İstanbul Beylikdüzü'nde bulunan İrade Adımları Derneği, Hasan'ın yaşadığı fiziksel ve psikolojik zorlukları görerek harekete geçti. Fiziki ve psikolojik tedavi süreci başlatan dernek, Hasan'a protez bacak takarak ona yeniden yürüme yeteneği kazandırdı.

Başarı Hikayesi: Protez Takılmasının Ardından

Ortopedi Ortez ve Protez Teknikeri Şüheda Şimşek, Hasan'ın tedavi sürecindeki ilerlemeleri açıklarken, onun fiziksel ve psikolojik olarak güçlü duruşunu vurguladı. Hasan, protez bacağını takıldıktan sonra koltuk değneklerini bırakıp yürüyerek dernekten ayrıldı, bu da herkesi mutlu etti.

Kahramanmaraşlı çift, traktörü "gelin arabası" yaptı Kahramanmaraşlı çift, traktörü "gelin arabası" yaptı

Dernek Çalışanlarından Duygusal Açıklamalar

İrade Adımları Derneği Fizik Tedavi Teknikeri Beyza Hummadioğlu, Hasan'ın tedavi sürecindeki kararlılığını ve neşesini takdirle anlattı. Hastanın yaşadığı zorlu süreçte yanlarında olmanın duygusal bir deneyim olduğunu belirterek, Hasan'ın hayata umutla baktığını ve mutlu olmayı hak ettiğini söyledi.

Umudu Yeşerten Merkez

İrade Adımları Derneği, Hasan gibi depremzedelerin yaşadığı zorlukları hafifletmek ve onlara umut vermek için çalışmalarını sürdürüyor. Hasan'ın başarılı tedavi süreci, deprem sonrası umutları yeşerten bir örnek oluşturuyor.

Muhabir: MELİHA KÜÇÜKÖNDER