DEM Parti Burdur Belediye Başkan adayı kim? DEM Parti Burdur adayı Fatma Arslan ve Tamer Kaş kimdir? DEM Parti Burdur Belediye Başkan adayı kim? DEM Parti Burdur adayı Fatma Arslan ve Tamer Kaş kimdir?

Davut Güloğlu, Yeniden Refah Partisi'nin Düzce Belediye Başkan Adayı Oldu

Yeniden Refah Partisi'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, ünlü sanatçı Davut Güloğlu'nun Düzce Belediye Başkan Adayı olduğu duyuruldu. Yapılan paylaşımda "Düzce Belediye Başkan Adayımız kıymetli sanatçımız Davut Güloğlu oldu. Düzce’ye ve partimize hayırlı olsun" ifadelerine yer verildi.

Davut Güloğlu Kimdir?

  • Davut Güloğlu, 1 Ocak 1972 tarihinde Rize'nin Yenigüzel köyünde dünyaya gelmiştir.
  • Müzik kariyerine Karadeniz müziği ile tekno ve pop müziği birleştirerek farklı bir tarzda devam etmiştir.
  • İlk albümü olan "Nurcanım" (2001) büyük ilgi görmüş, özellikle "Nurcanım" şarkısıyla geniş kitlelere ulaşmıştır.
  • Market işletmeciliği ve düğün salonlarında şarkıcılık yaparak müzik kariyerine adım atmıştır.
  • Bir dönem amatör futbol kulüplerinde futbol oynamıştır.
  • Oyunculuk kariyerine 2006 yılında "Sev Kardeşim" adlı dizide başrolle başlamıştır.
  • 2018 yılında "Hayat Devam Ediyor" albümüyle müzik sahnesine geri dönmüştür.
  • 20 Şubat 2022 tarihinde Yeniden Refah Partisi'nde Kültür ve Sanattan Sorumlu Genel Başkan Danışmanı olarak görev almıştır.

Davut Güloğlu'nun Düzce Belediye Başkan Adaylığı, şehirde ve siyasi arenada yeni bir dönemin başlangıcını işaret ediyor. Güloğlu, müzik kariyerinin yanı sıra aktif siyasette de yer alarak Düzce'ye hizmet etmeyi amaçlamaktadır.

Yeniden Refah Partisi'nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda sanatçı Davut Güloğlu'nun Düzce Belediye Başkan Adayı olduğu ilan edildi.
Yapılan paylaşımda "Düzce Belediye Başkan Adayımız kıymetli sanatçımız Davut Güloğlu oldu. Düzce’ye ve partimize hayırlı olsun" ifadeleri kullanıldı.
DAVUT GÜLOĞLU KİMDİR? ASLEN NERELİ? DÜZCELİ Mİ?
1 Ocak 1972 tarihinde doğan Davut Güloğlu Rize'nin Yenigüzel köyünde dünyaya gelmiştir.
Karadeniz müziği ile tekno ve pop müziği birleştiren kendine özgü müziği ile popüler olmuştur. 2001 yılında çıkardığı albümdeki Nurcanım şarkısı ile tanınır.
1972 yılında Rize'nin Yenigüzel köyünde doğdu. 11 çocuklu bir ailenin yedinci çocuğudur. Babası Çaykur'da memur, annesi ev hanımı idi. Çocukluğu Rize'de geçti. 13 yaşında iken annesini, 14 yaşında iken babasını kaybetti. Lise eğitimini yarıda bıraktı. Altı yıl Rize'nin amatör futbol kulüplerinde futbol oynadı.
1991 yılında İstanbul'a yerleşerek ailesinin işleri ile ilgilendi, marketçilik yaptı. Bu dönemde Arif Sağ'ın açtığı müzik kurslarına katılan ve beste yapmaya başlayan Güloğlu, marketinin iflas etmesi üzerine düğün salonlarında şarkıcılık yaptı. 1993 yılında Sibel Yıldırım ile evlendi ve bu evlilikten bir oğlu oldu. Çift, 2003 yılında boşandı.
Sanatçı 1998 yılında 'Sarılsam da Olmayi Darılsam da Olmayi' adlı albümü çıkardı. Bu albümü ile ilgili olarak "ben beni yansıtamadım" sözleriyle memnuniyetsizliğini ifade etti.
2001 yılının Ocak ayında 'Nurcanım' adlı albümü çıkardı. Çok ilgi gören ve Güloğlu'nu meşhur eden bu albümün korsan satışlarla birlikte yaklaşık 2 - 2,5 milyona yakın kopya sattığı düşünülür. Güloğlu, Nurcanım şarkısı ile dönemin cumhurbaşkanının dikkati çekmiş ve yapımcısı Şahin Özer, kendisini Ahmet Necdet Sezer'in bizzat arayıp "ülkenin bulunduğu bu ortamda bu neşeli şarkı ile moralleri yükselttiniz" dediğini ifade etmiştir.
2003 yılının Mayıs ayında 'Katula Katula' adlı albümünü çıkardı. Bu albüm ile kendi albüm satış rekorunu kıran Davut Güloğlu, 'Karadeniz'in Ricky Martin'i' olarak anıldı. Albüm, Türkiye dışında Avrupa'da Türklerin yoğun olduğu bölgelerde ilgi gördü. Aynı yıl albümünde bulunan Nez ile düet yaptığı Yalan Mı? isimli şarkısını single olarak piyasaya sürdü.
2004 yılında 'Dur Orda Dur' teklisini, bir yıl sonra 'Çat Çat', 2007'de 'Kapak Olsun', 2009'da 'Kopalım Bari', 2012 yılında 'Seni Seni'[5] albümlerini çıkardı.
17 Eylül 2006 tarihinde yayımlanmaya başlayan 'Sev Kardeşim' adlı dizide Hande Ataizi ile başrolü paylaştı. 2011'de Kanaltürk televizyonunda 'Hayata Gülerken' adlı sabah kuşağı programında Ece Erken ile birlikte sunuculuk yaptı.
Altı yıl aradan sonra 2018'de Hayat Devam Ediyor adlı albümü, 2020'de Çareler de Çaresiz adlı teklisi piyasaya çıktı.
20 Şubat 2022 tarihinde Yeniden Refah Partisi'nde Kültür ve Sanattan Sorumlu Genel Başkan Danışmanı olmuştur.
Editör: Editör Melek