Bakan Kurum: “Deprem bölgesinde tasarruf yok, yatırım var” Bakan Kurum: “Deprem bölgesinde tasarruf yok, yatırım var”
Cumhurbaşkanlığına memur alımı başvuruları alınacak. “İletişim Başkanlığı” bünyesinde 4/B sözleşmeli KAMU PERSONELİ ALIMI için başvuru iş ve işlemlerini hemen bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte Başkanlık personel atama başvuru süreci ve tüm detayların yer aldığı haberimiz.
Memur alımı başvuruları
Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşımak, T.C. vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak, 18-40 yaş aralığında olmak gerekmektedir.
Kamu personeli alımı başvuru nitelikleri
İngilizce İletişim Personeli (Simultane) alımı için Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Kültürü, Çeviri Bilimi (İngilizce), İngiliz Dil Bilimi, İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları, İngilizce Mütercim ve Tercümanlık, İngilizce Öğretmenliği, İngilizce-Fransızca Mütercim ve Tercümanlık, İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat, Rus ve İngiliz Dilleri ve Edebiyatları mezunu olmak.
Rusça İletişim Personeli (Simultane) alımı için en az lisans düzeyinde yükseköğrenim mezunu olmak.
Fransızca Mütercim Tercüman alımı için 2022-2023 KPSS en az 55 puan almış olmak, Fransızca Mütercim ve Tercümanlık, Fransızca Öğretmenliği, İngilizce ve Fransızca Mütercim Tercümanlık mezunu olmak.
Bulgarca Mütercim Tercüman alımı için Bulgar Dili ve Edebiyatı, Bulgarca Mütercim ve Tercümanlık bölümlerinden mezun olmak.
Cumhurbaşkanlığı personel alımı başvuru süreci
Cumhurbaşkanlığı memur alımı için adaylar başvurularını 8 Temmuz ile 19 Temmuz 2024 tarihleri arasında olacak. Adaylar e-Devlet aracılığıyla başvurularını yapabileceklerdir. Başvuru iş ve işlemleri kariyer kapısı internet adresinden sadece online olarak yapılabilecek.
Cumhurbaşkanlığı personel alımı başvuru kılavuzu.
Editör: Editör Melek