Victor Lindelöf kimdir? hangi takımlarda oynadı? Victor Lindelöf kimdir? hangi takımlarda oynadı?
Espressolab, Türkiye menşeili 3. dalga kahve zinciridir.
 Merkezi İstanbul'da bulunan Espressolab, ilk mağazasını 2014 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde açmıştır. Ocak 2024 tarihi itibarıyla Türkiye, Almanya, Portekiz, Mısır, Katar, Ürdün, Fas, Güney Afrika, Birleşik Arap Emirlikleri, Kıbrıs ve Irak'ta toplam 210 mağazası bulunmaktadır. 
Ayrıca çevrimiçi satışta da etkin bir şekilde faaliyet göstermektedir. Espressolab markası, Sütiş ile birlikte Kocadağ Ailesi Şirketleri’ne aittir ve Esat Kocadağ tarafından kurulmuştur. 
Espressolab; Marketing Türkiye’nin düzenlediği The One Awards’ta Kafe kategorisinde 2022 yılının en itibarlı markası seçilmiş, The Hammers Awards'ta en iyi mağaza deneyimi kategorisinde altın ödül gibi birçok ödüle layık görülmüştür.
Türkiye'nin ilk karton fabrikasının dönüştürülmesiyle yaratılan Espressolab Roastery, Espressolab'e ait İstanbul Merter'de bulunan kahve kavurma merkezidir. 6000 m² alan üzerine kurulu, Avrupa'nın en büyük kahve dükkanı ünvanına sahip Espressolab Roastery; coffee shop, kahve kavurma alanı, bakery, mocktail bar, workshop station ve konferans salonu gibi alanlara sahiptir. Dünyaca ünlü müzisyen Ash, Can Bonomo gibi sanatçıların sahne aldığı Espressolab Roastery'de birçok farklı etkinlik düzenlenmektedir.
ESPRESSOLAB'IN SAHİBİ ESAT KOCADAĞ KİMDİR?
1985 doğumlu Esat Kocadağ, kahveye olan tutkusunu Espressolab markasıyla hayata geçirmiştir. Esat Kocadağ, köklü Sütiş markasının üçüncü kuşak temsilcisi olarak bilinir ve bu aileden gelen girişimci ruhunu kahve sektörüne taşımıştır.
Esat Kocadağ, 2022 yılında yaklaşık 2 milyon dolar yatırımla İstanbul Merter'deki eski bir kağıt fabrikasını dönüştürerek Espressolab Roastery'yi kurmuştur. Bu dönüşüm, Avrupa'nın en büyük kahve deneyim merkezinin doğuşuna vesile olmuştur. Merkez günlük 10 bin müşteriyi ağırlama kapasitesine sahip.
Espressolab, Türkiye'de hızla büyüyen bir marka olarak dikkat çekmektedir. 2024 yılı itibarıyla Kocadağ, "Her 3 günde 1 şube açmaya başladık." ifadelerini kullanarak, markanın büyüme hızını gözler önüne sermiştir. Bu hızlı büyüme, sosyal medyada da geniş yankı bulmuş, vatandaşlar tarafından olumlu yorumlar ve paylaşımlar yapılmıştır. Kocadağ, Espressolab markasını kurarken 30 bin dolarlık bir yatırımla işe başlamıştır. Espressolab, Türkiye'nin en başarılı yerli kahve markalarından biri olarak öne çıkmaktadır.
Espressolab'ın açılışlarından birine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılması da büyük yankı uyandırmıştır. Bu olay, sosyal medyada geniş bir yer bulmuş ve vatandaşlar arasında çok sayıda yorum ve paylaşıma konu olmuştur.
Editör: ATİLLA ŞAKACI