Konut satışları azaldı... Satışların yoğunluğundaki şehir ve ülke uyruklarında değişen olmadı Konut satışları azaldı... Satışların yoğunluğundaki şehir ve ülke uyruklarında değişen olmadı
Cübbeli Ahmet Hoca'nın Sağlık Durumu: Kalp Krizi Geçirdi!
Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, yaşadığı kalp krizi nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Sağlık durumuyla ilgili gelen haberler, sevenlerini üzüntüye boğdu. İşte Cübbeli Ahmet Hoca'nın hayatı ve sağlık durumuyla ilgili detaylar:
Kimdir, Kaç Yaşında?
Cübbeli Ahmet Hoca, gerçek adıyla Ahmet Mahmut Ünlü, 1965 yılında İstanbul'da doğdu. Köken olarak Giresun Göreleli olan Ünlü, 3-4 yaşlarından itibaren eğitim hayatına başladı. Küçük yaşlarda cübbe giymesi nedeniyle "Cübbeli" lakabını aldı. Nakşibendi Tarikatı'nın İsmailağa Kolu'nun dergahında liderlik yapmış olan Mahmud Ustaosmanoğlu tarafından özel olarak yetiştirilen Ünlü, dini eğitimini İsmailağa Camii'nde aldı.
Eğitim ve İlmî Yolculuk
Ahmet Mahmut Ünlü, genç yaşlardan itibaren dini eğitimine büyük bir özveriyle devam etti. 11 yaşına kadar Fatih Çarşamba İsmailağa Camii'nde medrese eğitimi aldı. 12 yaşında Rize'deki Kur'an kursunda çeşitli ilim dallarında eğitimini tamamlayarak icazet-i ilmiye aldı. İstanbul'a dönüşünden sonra ise hafızlık eğitimini Kefevî Camii İmamı Mustafa Kılıç Hoca Efendi'den tamamladı.
Yayınlar ve Eserleri
Cübbeli Ahmet Hoca, dini konularda pek çok risale ve kitap kaleme almıştır. "Resaili Ahmediyye" ismiyle değişik konularda yayınlanmış birçok risalesi bulunmaktadır. Özellikle "Dualarım" adlı kitabıyla tanınan Cübbeli Ahmet, eserleriyle geniş kitlelere ulaşmış ve takdir toplamıştır.
Sağlık Durumu ve Hastalığı
Cübbeli Ahmet Hoca, son zamanlarda yaşadığı kalp krizi nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Programları iptal edilen ve ameliyat olacağı duyurulan Hoca'nın sağlık durumuyla ilgili detaylar kamuoyu tarafından merak ediliyor. Özellikle sevenleri, dualarını Hocanın şifa bulması için etmektedir.
Cübbeli Ahmet Hoca'nın yaşadığı sağlık sorunu sevenlerini derinden üzmüş olsa da, dualarla ve iyi dileklerle Hocanın bir an önce sağlığına kavuşması temenni edilmektedir.
Editör: SEVİLAY YUMUŞAK