Osmaniye İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Kolları tarafından düzenlenen ramazan eğlencesi, özellikle çocuklara milli ve manevi değerlerin tanıtılması ve yaşanan olumsuzluklardan etkilenen çocukların umutla bakabilmesi amacıyla gerçekleştirildi. Etkinlik, teravih namazının ardından Sunar Nuri Çomu Cami avlusunda yapıldı.

A W162563 01Etkinlik, Şekerli Camisi 4-6 yaş grubu Kur’an Kursu öğrencilerinden Aybike İkra Karakaya’nın Kur’an tilaveti ve öğrencilerin koro halinde seslendirdiği ilahi dinletisi ile başladı. Ardından, Grup Meşale semazen ekibinin gösterisi ve ilahi sanatçısı Yusuf Karaburç'un eserleri vatandaşların ilgisini çekti.

Kahramanmaraş'ta Mevsimlik Tarım İşçilerinin Zorlu Mesaisi Başladı Kahramanmaraş'ta Mevsimlik Tarım İşçilerinin Zorlu Mesaisi Başladı

A W162563 06Ramazan eğlencesi, gölge oyunu içerisinde büyük öneme sahip olan Hacivat-Karagöz oyunu ile sona erdi. Katılımcılar, geleneksel Türk gölge oyunuyla eğlenceli vakit geçirdi.

A W162563 04Osmaniye İl Müftüsü Ali Çakmak, etkinlikle ilgili olarak, ramazan ayının halkın ve çocukların beklediği bir ay olduğunu belirterek, böyle bir organizasyonun çocukların umutla bakabilmesi için düzenlendiğini ifade etti. Çocuklara milli ve manevi değerlerin tanıtılması amacıyla yapılan etkinliklerin önemine vurgu yapan Çakmak, bundan sonra da benzer etkinliklerin devam edeceğini ve çocukların hafızalarında olumlu izler bırakmayı hedeflediklerini söyledi.

Osmaniye'de düzenlenen bu etkinlikle, çocukların milli ve manevi değerlerle buluşmaları sağlanarak, olumlu bir etki bırakılması amaçlandı. Emniyet Müdürlüğü ve Diyanet Vakfı'nın iş birliğiyle gerçekleştirilen program, katılımcılar tarafından olumlu karşılandı ve gelecek benzer etkinliklerin düzenlenmesi talep edildi.

Kaynak: İHA