Orta hasarlıların sonuna kadar yanındayız Orta hasarlıların sonuna kadar yanındayız
CHP Milletvekili Ali Öztunç: AK Parti'nin Kahramanmaraş Adayı Belli Oldu!
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, AK Parti'nin 31 Mart seçimlerinde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday göstereceği ismi duyurdu. Öztunç, Ankara'dan aldığı bilgiler doğrultusunda, AK Parti'nin adayının Hayrettin Güngör olduğunu iddia etti.
Hayrettin Güngör'ün Adaylığı Heyecanla Bekleniyor
Ali Öztunç, yaptığı açıklamada, Güngör'ün adaylığını sabırsızlıkla beklediğini belirterek, "Ankara kulislerinden aldığım bilgilere göre AKP, Kahramanmaraş'ta Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bir kez daha Hayrettin Güngör'ü aday yapmayı planlıyormuş. Güngör'ün adaylığını sabırsızlıkla bekliyorum. Ben hazırım. Kahramanmaraş hazır. Hemşehrilerim, siz de hazır mısınız?" dedi.
Öztunç: Ben de Aday Olacağım
Öztunç, Güngör'ün adaylığı durumunda kendisinin de başkanlık için aday olacağının sinyalini verdi. "Ben hazırım" diyen Öztunç, Kahramanmaraşlıların da bu sürece hazır olmalarını istedi.
Bu gelişmelerle birlikte, Kahramanmaraş'ta yerel seçim atmosferi hareketlenirken, AK Parti'nin resmi açıklama yapması bekleniyor. Güngör'ün adaylığı, bölgedeki siyasi dinamikleri de etkileyecek gibi görünüyor.
Editör: ATİLLA ŞAKACI