1 Mart 2024 Günlük Burç Yorumları: 1 Mart Cuma burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? 1 Mart 2024 Günlük Burç Yorumları: 1 Mart Cuma burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor?
Nurşen Balcı Kimdir?
Nurşen Balcı, İzmir'de doğmuş ve eğitim hayatına İzmir'de başlamıştır. Yeni İzmir İlkokulu ve Alsancak Ortaokulu'ndan mezun olduktan sonra İzmir Kız Lisesi'nde öğrenim görmüştür. Üniversite eğitimini Ege Üniversitesi Fen Fakültesi'nde tamamlamıştır.
Siyasi ve Sosyal Kariyeri
Nurşen Balcı, evli ve 2 çocuk annesi bir aileye sahiptir. Kariyerine Karşıyaka Belediyesi'nde 20 yıl boyunca bürokrat olarak hizmet vererek başlamıştır.
Siyasi hayata atılmadan önce, Cumhuriyet Halk Partisi'ne ( CHP) üye olmuş ve partinin çeşitli kademelerinde aktif olarak görev almıştır. Bu görevler arasında Mahalle Temsilciliği, İlçe Kongre Delegeliği, İl Kongre Delegeliği ve Kurultay Delegeliği gibi önemli pozisyonlar bulunmaktadır.
Ayrıca, 2003-2005 yılları arasında İlçe Kadın Kurulu Yönetim Kurulu Üyeliği, 2007-2011 yılları arasında Karşıyaka İlçe Kadın Kolları Başkanlığı, 2012 yılında 6 ay süreyle İzmir İl Kadın Kolu Başkanlığı, ve 2016-2020 yılları arasında İzmir İl Kadın Kolları Başkanlığı görevlerini üstlenmiştir.
Siyasi kariyerinin yanı sıra Nurşen Balcı, Kadın Gücü Derneği'nin kurucu başkanı ve yönetim kurulu üyesi olarak görev almış, Atatürkçü Düşünce Derneği üyesi olmuş, Türk Hava Kurumu'nda 2 dönem yönetim kurulu üyeliği yapmış ve 29 Ekim Kadınları Derneği'nin Karşıyaka Şube'sinin kurucu üyesi olmuştur.
Nurşen Balcı'nın çalışmaları, İzmir'deki kadınların güçlenmesi ve sosyal hayatta daha fazla yer alması için çaba harcamış bir kişilik olarak dikkat çekmektedir. Karaburun ilçesinin geleceğini şekillendirmek amacıyla CHP'den belediye başkanlığı için aday gösterilmiştir.
Editör: Editör Melek