Saadet Partisi’den ormanlık alanlarla ilgili kanun teklifi Saadet Partisi’den ormanlık alanlarla ilgili kanun teklifi
Tahliye Süresine Karşı Sert Eleştiri
Ateş, Kıbrıs Meydanı'nda yaptığı açıklamada, 6 Şubat depremlerinin ardından birçok bölgenin rezerv alan ilan edilmesinin esnafı zor durumda bıraktığını belirtti.
"Sağlam Binaların Yıkılması Mantıksız"
Ateş, hükümetin, depremden hasar gören veya görmeyen tüm binaları yıkma kararının akıl ve mantıkla bağdaşmadığını ifade etti. "Kahramanmaraş’ta bina sağlam olsun olmasın, depremde hasar almış olsun olmasın, rezerv alan ilan edilen yerlerdeki binalar yıkılıyor," dedi ve ekledi: "Hükümet, hem tasarruf tedbiri diyor hem de hasarlı olsun olmasın hepsini yıkacağız diyor. Bu çok akla mantığa uygun bir şey değil."
"15 Günlük Tahliye Süresi Makul Değil"
Esnafa tahliye için verilen 15 günlük sürenin makul olmadığını belirten Ateş, "Esnafa tahliye için 15 günlük süre vermişler. 15 gün içerisinde dükkânları boşaltın, biz yıkacağız demişler. Bu kararı verenler, evi taşıyacak olsalar 15 gün içerisinde evi toplayıp taşıyabilirler mi?" diye sordu. Ateş, yetkililere aklıselim davranarak esnafa makul bir tahliye süresi vermeleri çağrısında bulundu.
Kararların Yeniden Gözden Geçirilmesi Gerektiği Vurgusu
Ünal Ateş, hükümetin uygulamalarını eleştirirken, kararların yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini vurguladı. Ateş, "Bu tebligatları yapanlar akıl ve fikir sahibi değiller mi? Bir an önce bu kararı verenler aklı selim davransınlar ve esnafa tahliye için makul bir süre versinler," dedi.
Muhabir: SEFA BAŞER