Başkan Görgel, A Haber Canlı Yayınında Şehirdeki Son Durumu Anlattı Başkan Görgel, A Haber Canlı Yayınında Şehirdeki Son Durumu Anlattı
Ünal Ateş, Trabzon Caddesi Kıbrıs Meydanı'nda yaptığı açıklamada, 6 Şubat depremlerinin ardından şehrin birçok yerinin rezerv alan ilan edildiğini ve bu durumun esnafı zor durumda bıraktığını belirtti.
"Sağlam Binaların Yıkılması Mantıksız"
Ateş, açıklamasında "Kahramanmaraş’ta bina sağlam olsun olmasın, depremde hasar almış olsun olmasın, rezerv alan ilan edilen yerlerdeki binalar yıkılıyor. Şimdi de Trabzon Bulvarı’ndaki esnafın bulunduğu iş yerleri için yıkım kararı çıkardılar. Bizim sağlam binaların yıkılması ile alakalı bir itirazımız var. Hükümet, hem tasarruf tedbiri diyor hem de hasarlı olsun olmasın hepsini yıkacağız diyor. Bu çok akla mantığa uygun bir şey değil."
"15 Günlük Tahliye Süresi Makul Değil"
Esnafa tahliye için verilen 15 günlük sürenin makul olmadığını belirten Ateş, "Esnafa tahliye için 15 günlük süre vermişler. 15 gün içerisinde dükkânları boşaltın, biz yıkacağız demişler. Bu kararı verenler, evi taşıyacak olsalar 15 gün içerisinde evi toplayıp taşıyabilirler mi? Bu tebligatları yapanlar akıl ve fikir sahibi değiller mi? Bir an önce bu kararı verenler aklı selim davransınlar ve esnafa tahliye için makul bir süre versinler," dedi.
Muhabir: MURAT KUŞCU