CHP Çeşme Belediye Başkan Adayı Lal Denizli'nin Hayatı

Lal Denizli Kimdir?

31 Mart'ta gerçekleşecek olan yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte CHP'nin İzmir ilçe belediye başkan adayları belirlendi. Çeşme ilçesinde CHP'nin adayı olarak seçimlere katılacak isim ise Lal Denizli oldu. İşte, Lal Denizli'nin hayatına dair detaylar!

Prof. Dr. Naci Görür'den Deprem Uyarısı! Prof. Dr. Naci Görür'den Deprem Uyarısı!

Lal Denizli'nin Biyografisi

1991 yılında dünyaya gelen Lal Denizli, ünlü futbol adamı Mustafa Denizli'nin kızı olarak bilinmektedir. Milli Futbol Takımı, Galatasaray ve Beşiktaş gibi önemli kulüplerin teknik direktörlüğünü yapmış olan Mustafa Denizli'nin kızı olarak futbol dünyasıyla iç içe büyümüştür.

Lal Denizli kimdir? CHP Çeşme Belediye Başkanı adayı Lal Denizli'nin  biyografisi - Son Dakika Türkiye Haberleri | NTV HaberLal Denizli, eğitim hayatına Pierre Loti Fransız Lisesi'nde başlamış ve buradan mezun olmuştur. Ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi Bölümü'nde eğitim alarak lisans diplomasını almıştır. Siyaset ve uluslararası ilişkiler konularına olan ilgisiyle tanınan Lal Denizli, yüksek lisansını da Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamıştır.

CHP Gençlik Kolları'nda aktif bir şekilde görev alan Lal Denizli, gençlik hareketlerine olan katkılarıyla bilinmektedir. Bu süreçte siyasi bir kariyere sahip olmak adına çalışmalara katılan Denizli, CHP'nin Çeşme Belediye Başkanı adayı olarak ön plana çıkmıştır.

Lal Denizli'nin genç yaşına rağmen kazandığı bilgi birikimi ve ailesinden aldığı ilhamla Çeşme ilçesine yönetim anlayışıyla katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK