Müge Anlı Birsen kimdir, kaç yaşında? Müge Anlı Birsen Olayı nedir? Müge Anlı Birsen kimdir, kaç yaşında? Müge Anlı Birsen Olayı nedir?
Büyükçekmece Belediyesi'nde Rüşvet Operasyonu: Başkan Yardımcısı Gözaltında
İstanbul'da Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, Büyükçekmece Belediyesi'nde imarla ilgili rüşvet iddialarıyla ilgili operasyon düzenlendi. Operasyonda, "nitelikli dolandırıcılık", "rüşvet" ve "resmi belgede sahtecilik" suçlamalarıyla 22 şüpheli gözaltına alındı.
CHP'li Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Akkuş'un, operasyonun gerçekleştiği sırada başörtülü bir kadına saldırıda bulunduğu bildirildi. Kalabalık içinde yaşanan olayda, Akkuş'un kadını boğazını sıkarak tehdit ettiği ve küfrettiği görüldü.
Gazetecilerin müdahalesiyle durdurulan saldırganlık anında, CHP'li Hasan Akkuş'un yanında bulunan partililerin, mağdur olan kadının değil Akkuş'un yanında durması dikkat çekti.
Hasan Akkuş Kimdir? Hasan Akkuş, Büyükçekmece Belediyesi'nde uzun yıllar Özel Kalem Müdürlüğü görevini üstlendikten sonra 2016 yılında Siyasi ve Sosyal İşler Başkan Yardımcısı olarak atanmıştır. Ayrıca 2020-21 döneminde Hemşehri STK'larından Sorumlu Danışman olarak görev yapmıştır.
İstanbul'da Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Büyükçekmece belediyesindeki imarla ilgili konularda rüşvet iddiaları üzerine "nitelikli dolandırıcılık", "rüşvet" ve "resmi belgede sahtecilik" konularıyla ilgili çalışma yürütüldü.
Rüşvet iddialarına yönelik operasyonda 22 şüpheli gözaltına alındı.
CHP'li başkan yardımcısı başörtülü kadına saldırıp küfretti: Sana ulan o.
Yeni Şafak'ın haberine göre; CHP’li Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Akkuş, belediyede rüşvet operasyonunun gerçekleştiği dakikalarda başörtülü bir kadına saldırdı.
Kalabalık içerisinde ne olduğunu anlamaya çalışan kadına öfkelenen Akkuş, kadının önce boğazını sıktı ardından da küfretti.
Olaya tanık olan gazetecinin ‘Yapma, dur’ sözleri ile saldırgan Akkuş’u durdurmaya çalıştığı sırada, CHP’lilerin darbedilen kadının değil Akkuş’un yanında olması dikkat çekti.
HASAN AKKUŞ KİMDİR?
Büyükçekmece Belediyesi 1994-2016 Özel Kalem Müdürü, 2016'dan beri Siyasi ve Sosyal İşler Başkan Yardımcısı,
2020-21 Hemşehri STK'larından Sorumlu Danışman
Editör: Editör Melek