Elbistan'da  Yerinde Dönüşüm Projesi: 10 Milyar Liralık Yatırım Elbistan'da  Yerinde Dönüşüm Projesi: 10 Milyar Liralık Yatırım

  Hatay Büyükşehir Belediyesi yöneticileri, deprem sonrası oluşan enkazın kaldırılması sırasında yaşanan çevresel sorunların etkisinin azaltılması ve gerekli önlemlerin alınarak denetim sisteminin yaygınlaştırılması amacıyla toplantı gerçekleştirdi. 
  HBB Genel Sekreter Yardımcısı ve Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Mahir Çiçek başkanlığındaki toplantıya HBB Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri katıldı. 
  Toplantıda enkaz kaldırma çalışmaları sırasında çevresel sorunları minimum seviyeye indirgemek amacıyla yapılan çalışmalar değerlendirildi. 
  “Yıkımların çevreye etkisini önlemeye çalışıyoruz” 
  Mahir Çiçek konuşmasında “6 Şubat 2023 tarihli depremde ilimizde yaşanan yıkımların çevresel etkilerinin en aza indirilmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. HBB olarak çevre kirliliği ile mücadelede birçok projeler hazırlamış olup, Birleşmiş Milletler ve kalkınma ajansları ile ortak çalışmalar yürütmekteyiz. Çevrenin korunması, iyileştirilmesi, toprak, su ve hava kirliliğinin önlenmesi için çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Doğal kaynakların en iyi şekilde korunmasının sağlanması, bugünkü ve gelecek kuşakların sağlık, uygarlık ve yaşam standartlarının yükseltilmesi en büyük hedeflerimizden biri. Sürdürülebilir çevre temizliği bilincinin oluşturulması ve toplumun tamamına bu bilincin yaygınlaştırılmasını amaçlamaktayız” dedi.