Görgel, çalışanların daha iyi koşullarda yaşaması için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini belirterek, en düşük maaşları %27 artırarak 28 bin TL'ye yükselttiklerini duyurdu. Kadrolu işçilerin en düşük maaşının ise 35 bin TL olduğunu belirtti ve tüm çalışanlara hayırlı olsun dileklerini iletti.

Başkan Görgel, 1 Mayıs’ta Çalışanlara Zammı Açıkladı45Başkan Görgel, göreve geldiği günden itibaren personellerle iç içe olarak, sorunların çözümü için gayret gösterdi. 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı'nda düzenlenen "İşçi Sözleşmesi ve Ek Protokol İmza Töreni"nde Büyükşehir ve KASKİ personellerine yeni müjdeler verdi. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen programda, Büyükşehir Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası Kahramanmaraş Şubesi arasında işçi ücretlerine yönelik yeni protokol imzalandı.

Başkan Görgel, 1 Mayıs’ta Çalışanlara Zammı Açıkladı86"İşçimizin Alın Teri Bizim İçin Çok Önemli"

İmza töreninde konuşan Başkan Görgel, 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı kutlayarak, çalışma arkadaşlarıyla bir araya gelmekten memnuniyet duyduğunu ifade etti. Kahramanmaraş'ın imarı ve inşası noktasında birlikte önemli bir görev üstlendiklerini belirten Görgel, çalışma arkadaşlarının alın terinin karşılığının çok önemli olduğunu vurguladı. Gelecekte de iyileştirmelerin devam edeceğini belirtti.

Başkan Görgel, 1 Mayıs’ta Çalışanlara Zammı Açıkladı85Şirket İşçilerine %27 Zam: En Düşük Ücret 28 Bin TL

Başkan Görgel, konuşmasının devamında, Büyükşehir Belediyesi ve KASKİ'de çalışan işçilerin en düşük maaşını %27 artırarak 28 bin TL'ye çıkardıklarını ve kadrolu işçilerin en düşük maaşını 35 bin TL yaptıklarını açıkladı. Bayram ikramiyesinin de artırılacağını belirten Görgel, gelecekte yapacakları iyileştirmelerle çalışanların yaşam standartlarını daha da yükselteceklerini ifade etti.

Başkan Görgel, 1 Mayıs’ta Çalışanlara Zammı Açıkladı858 Dağ: Fırat Başkanımız Daima İşçi Kardeşlerimizin Yanında

Hizmet-İş Sendikası Kahramanmaraş Şube Başkanı Mehmet Akif Dağ, “Öncelikle 1 Mayıs gibi işçi kardeşlerimiz için çok önemli olan bu günde böyle müjdelerle bizleri daha çok mutlu eden Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fırat Görgel’e teşekkür ediyoruz. Fırat Görgel Başkanımızın daima işçi kardeşlerimizin yanında olduğunu biliyoruz. Bugün bunu bir kez daha gösterdi. Tüm işçi kardeşlerimiz adına Fırat Görgel Başkanımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

CHP'li vekil Bülbül, zeytin üreticilerinin sesi oldu CHP'li vekil Bülbül, zeytin üreticilerinin sesi oldu

Başkan Görgel, 1 Mayıs’ta Çalışanlara Zammı Açıkladı45Başkan Görgel, 1 Mayıs’ta Çalışanlara Zammı Açıkladı5Başkan Görgel, 1 Mayıs’ta Çalışanlara Zammı Açıkladı4Başkan Görgel, 1 Mayıs’ta Çalışanlara Zammı Açıkladı3Başkan Görgel, 1 Mayıs’ta Çalışanlara Zammı Açıkladıİmza Töreni (7)İmza Töreni (8)İmza Töreni (9)

Muhabir: MURAT KUŞCU