23 Nisan 2024 ne zaman, hangi gün? 23 Nisan resmi tatil mi? 23 Nisan 2024 ne zaman, hangi gün? 23 Nisan resmi tatil mi?

Son Dakika: Evde Bakım Yardımı Ödemeleri Başladı!

Bakan Göktaş'tan Müjde: Evde Bakım Yardımı Hesaplara Yatırıldı

Türkiye'de milyonlarca aileye destek olacak olan Evde Bakım Yardımı ödemeleri, son dakika açıklamasıyla başladı! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, evlerinde bakılan tam bağımlı vatandaşlara ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla bu ay toplam 4,2 milyar TL Evde Bakım Yardımı’nı hesaplara yatırmaya başladıklarını duyurdu.

Bakan Göktaş, Evde Bakım Yardımı'nın engelli bireylerin öncelikle aile yanında desteklenmeleri amacıyla başlatıldığını vurguladı. Engelli vatandaşların yaşam alanlarından ayrılmadan, aileleri veya yakınlarıyla birlikte yaşayarak aile birliğinin korunmasına ve güçlenmesine destek olunduğunu belirtti.

Evde Bakım Yardımı ile bakıma ihtiyaç duyan tam bağımlı yakınlarının bakımını üstlenen vatandaşların desteklenerek aile bütünlüğünün korunduğunu belirten Bakan Göktaş, bu ödemelerle 559 bin vatandaşın faydalandığını ifade etti. Ayrıca her bir hak sahibine aylık 7.608 TL ödeme yapıldığını kaydetti.

Bakan Göktaş, Türkiye'nin engellilik alanındaki hak temelli sosyal yardımlarını şeffaf bir anlayışla sürdürmeye devam edeceklerini belirtirken, ödemelerin tüm engelli vatandaşlara ve ailelerine hayırlı olmasını diledi.

Muhabir: MELİHA KÜÇÜKÖNDER