banner142

Peş peşe gasp yaptılar, kaçamadan bekçilere yakalandılar

Kahramanmaraş'ta gece yarısı iki ayır yerde gasp yapan  2 şüpheli, kaçamadan bölgede yaya devriye atan Çarşı ve Mahalle bekçileri tarafından kıskıvrak yakalandı. Şahısların gasp ettiği paralarla ile olayda kullandıkları bıçak ele geçirilirken, çok sayıda suç kayıtları da olduğu ortaya çıktı.

Peş peşe gasp yaptılar, kaçamadan bekçilere yakalandılar

Alınan bilgiye göre, dün gece  kent merkezinde 2 şüpheli,  derepazarında  bulunan manavcıyı, ardından da bir otoparkta çalışanı bıçak zoru ile 290 TL gasp edip kaçtı. Olayın ardından gaspa uğrayanlar durumu polise bildirdi. Bunun üzerine İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı tüm ekipleri bölgeye sevk edildi. Tüm cadde ve sokaklarda uygulama yapan ekipler, eşkale uygun tüm şahısları incelemeye başladı. Bu sırada olayları  gerçekleştirdikten sonra kaçmaya devam eden 2 şüpheli bölgede yaya olarak devriye atan Çarşı ve Mahalle Bekçileri tarafından kıskıvrak yakalandı. 
  Şüphelilerin üzerinden olayda kullanılan 1 adet bıçak ve gasp edilen paralar ele geçirildi.  Yakalanan şüpheliler Ali Göl (46) ve Hasan Karataş'ın (38) çok sayıda suç kaydı olduğu da tespit edildi. 
  Gözaltına alınan 2 şüpheli İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Asayiş Şube Müdürlüğünde işlemleri tamamlanan gaspçılar adliyeye sevk edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner166