Kahramanmaraş Milli Eğitimde Skandal Atama!

Kahramanmaraş’ın Andırın İlçesinde 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı yapılan bir atama ile sancılı başladı.

Kahramanmaraş Milli Eğitimde Skandal Atama!

Kadına İt diyerek Hitap eden ve Ulusal Medyada ve CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç tarafından TBMM’ne taşınan Son 1 Yıl içerisinde çeşitli skandallara imza atan Öğretmen Salih Orçan 2021-2022 Eğitim Öğretim yılında Andırın Atatürk Ortaokulu’na Kadrolu Müdür olarak atandı.

 Son 1 Yıl içerisinde çeşitli skandallara imza atan Öğretmen Salih Orçan yaşanan bunca rezaletten sonra Milli Eğitim tarafından adeta ödüllendirilerek Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ismini taşıdığı, ilçenin en güzide okullarından Atatürk Ortaokulu’na Müdür olarak atandı. Yapılan bu atamaya Milli Eğitim Camiasından büyük tepki verildi. Veliler ise isyan bayrağı açarak “Kadınlara it diye hitap eden bir okul müdüründen çocuklarımızı teslim ettiğimiz eğitimden hangi yönde başarı bekliyorsunuz” dediler.   

“MİLLETİN AKLI İLE ALAY ETMEYİN”

Son 1 yıl içerisinde bu öğretmen ile ilgili yaşanan Tüm rezaletlerden haberdar olan Kahramanmaraş Milletvekili ve Milli Eğitimden sorumlu Habibe Öcal’ın konuya ilişkin açıklaması merakla beklenirken 3-4 kez ataması yapılıp görevden alınarak Öğretmenliğe dönüş yaptırılan skandal ötesi bir atama ve rezalet ödüllendirilmesi kafalarda soru işaretleri bırakıyor.

“SKANDALLARA İMZA ATAN ÖĞRETMENE BÜYÜK KIYAK”

Daha önce Ulusal Medyaya düşen hatta CHP İzmir Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Kurulu Üyesi Sevda Erdan Kılıç, Kahramanmaraş’ın Andırın İlçesi’ndeki bir yatılı okulda misyonlu bir okul müdürünün bayanlara hakaret içerikli toplumsal medya paylaşımını Meclis gündemine taşıması ve daha önce yaşanan skandal olaylardan dolayı 3-4 defa görevden alınıp tekrar atanan Salih Orçan’a vatandaş tepki gösterirken Milli Eğitim camiası ise kıyak geçip ödüllendirdi.

Kadına İt diyerek Hitap eden ve Ulusal Medyada ve CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç tarafından TBMM’ne taşınan Son 1 Yıl içerisinde çeşitli skandallara imza atan Öğretmen Salih Orçan 2021-2022 Eğitim Öğretim yılında Andırın Atatürk Ortaokulu’na Kadrolu Müdür olarak atanması ile ortalık yenden karıştı.

VELİLER İSYAN ETTİ

Atama, ilçe milli eğitim camiasında ve veliler arasında da büyük tepki topladı. Vatandaşlar, “Kadınlara it diye hitap eden bir okul müdüründen çocuklarımızı teslim ettiğimiz eğitimden hangi yönde başarı bekliyorsunuz, bu müdürü adeta ödüllendirerek diyet mi ödüyorsunuz. Müdür hemen görevden alınmalı” diyerek isyan etti.

DAHA ÖNCE BAYAN ÖĞRETMENLE YAŞADIĞI OLAYDAN DOLAYI GÖREVDEN ALINMIŞTI

Torun-Kastal Okul Müdürü ikentartışarak zarar verdiği bir bayan öğretmen nedeni ile görevden alınarak Karayolları Bakımevi Orta Okulu’na öğretmen olarak verilen Orçan, kısa bir süre sonra buradan Şehit Yasin Höbek Yatılı Bölge İlköğretim Okulu’na Müdür olarak ilçe Milli Eğitim Müdürü Aykut Türkmen imzası ile görevlendirildi.

Şehit Yasin Höbek Yatılı Bölge İlköğretim Okulu’nda Müdür olarak devam eden Orçan, Sosyal Medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Bir öğrencim beni aradı, Hocam ben Evlenmek istiyoum, çalışan bir bayan mı alayım, çalışmayan mı. Diye sordu, bende oğlum nasılsa kapına bir it alacaksın, almışken çalışan bir it al” dedim.

Bu paylaşım nedeni ile büyük tepki alan Orçan, bizzat İlçe Milli Eğitim’den sorumlu Kahramanmaraş Milletvekili Öçal’ın talimatı ile görevden alınarak eski yerine gönderildi.

Bu olaydan iki ay sonra aynı Orçan Atatürk Ortaokulu’na bizzat İlçe Milli Eğitim Müdürü Aykut Türkmen tarafından Müdür Başyardımcısı olarak görevlendirildi. Torun Kastal ve Şehit Yasin Höbek Yatılı İlköğretim okulundaki rezaletler ulusal basında ve sosyal medya hesaplarında tekrar gündeme gelince yine Milletvekili Habibe Öçal tarafından verilen talimatla tekrar görevden alındı.

ORÇAN’IN SİCİLİ TEMİZ TUTULDU

Her iki olayda da soruşturma açılmayarak Orçan’ın sicili temiz tutuldu. Yaşanan tüm rezaletlerden sonra 2021-2022 Eğitim Öğretim yılının başında aynı Orçan, Atatürk Ortaokulu’na Kadrolu Müdür olarak atandı.

Yapılan bu atama ilçe Milli eğitim camiasında ve Andırın kamuoyunda çok büyük tepki olurken, vatandaşlar Milletvekili Habibe Öçal ve Andırın İlçe Milli Eğitim Müdürü Aykut Türkmen’e, ‘Kadınlara it diye hitap eden bir Okul Müdüründen çocuklarımızı teslim ettiğimiz eğitimden hangi yönde başarı bekliyorsunuz, bu müdürü adeta ödüllendirerek diyet mi ödüyorsunuz! dediler.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2021, 13:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER