Arif Keskiner Kimdir?

Türk sinema tarihine damga vuran birçok filmin yapımcısı olan Arif Keskiner, 86 yaşında hayatını kaybetmiştir. 1938 yılında Adana'nın Osmaniye ilçesinde doğan Keskiner, sinema dünyasına önemli eserler bırakmıştır.

Arif Keskiner kimdir? Arif Keskiner öldü mü? - Ekol HaberHayatı ve Kariyeri

Arif Keskiner, ilk ve ortaokul eğitimini Osmaniye'de tamamlamıştır. Daha sonra İstanbul Sultanahmet Ticaret Lisesi'ni bitirmiş ve ardından İstanbul Yüksek Ekonomi ve Ticaret Okulu'na devam etmiştir. Askerlik görevini tamamladıktan sonra bir süre Yılmaz Güney ile çalışmıştır. Daha sonra Ağaoğlu Yayınevi'nde müdürlük görevini üstlenmiştir. Kitapçılık, spor yazarlığı ve İsveç'te muhabirlik gibi çeşitli alanlarda çalışmıştır.

Arka Sokaklar 671. bölüm İzle  tek parça full  Kanal D Arka Sokaklar son bölüm izle Arka Sokaklar 671. bölüm İzle tek parça full Kanal D Arka Sokaklar son bölüm izle

Keskiner, Türkiye'ye döndükten sonra filmcilik ve yapımcılık kariyerine yönelmiştir. Yaklaşık elli fotoromanın yapımcılığını, senaristliğini ve yönetmenliğini üstlenmiştir. Ayrıca "Otobüs", "Kapıcılar Kralı", "Selvi Boylum Al Yazmalım", "Maden", "Köşeyi Dönen Adam" ve "Piyano Piyano Bacaksız" gibi önemli filmlerin prodüktörlüğünü yapmıştır.

Arif Keskiner Neden Öldü?

Arif Keskiner'in vefat haberini, Almula Merter duyurmuştur. Ancak Keskiner'in ölüm nedenine dair detaylı bilgi verilmemiştir.

Arif Keskiner, Türk sinema dünyasına önemli katkılar sağlamış ve unutulmaz eserlere imza atmış bir isimdir. Ölümüyle birlikte Türk sineması bir efsaneyi kaybetmiştir.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK