Erbaaspor - Muşspor maçı hangi kanalda, saat kaçta? Erbaaspor - Muşspor maçı nereden izlenir? Erbaaspor - Muşspor maçı hangi kanalda, saat kaçta? Erbaaspor - Muşspor maçı nereden izlenir?
Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde görevden alınan ve haklarında soruşturma başlatılan 3 emniyet mensubunun evlerinde arama yapıldığı belirtilirken Ankara Emniyet Müdürü Engin Dinç'in de emeklilik dilekçesini verdiği iddia edildi.
Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde Aramalar ve İddialar
Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde görevden alınan ve soruşturma başlatılan 3 emniyet mensubunun evlerinde arama yapıldığına dair haberler gündeme bomba gibi düştü. Aynı zamanda, Ankara Emniyet Müdürü Engin Dinç'in emeklilik dilekçesi verdiği iddiaları da kamuoyunda konuşuluyor.
İlişki İddiaları ve Soruşturma Süreci
Özellikle, organize suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan ile ilişkileri olduğu gerekçesiyle görevden alınan ve ardından haklarında soruşturma açılan üst düzey emniyet mensuplarının evlerinde yapılan aramalar, sosyal medyada da geniş yankı uyandırdı. Ancak, resmi makamlardan konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.
Emniyet Müdürünün İstifası İddiaları
Ankara Emniyet Müdürü Engin Dinç'in, yaşanan gelişmelerin ardından görevinden ayrılmak için emeklilik dilekçesi verdiği iddiaları da konuşuluyor. Ancak, bu iddiaların resmiyet kazanması için herhangi bir açıklama yapılmadı ve Dinç, halen görevine devam ediyor.
Beklenen Resmi Açıklama
Ankara Emniyet Müdürlüğü veya İçişleri Bakanlığı'ndan konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama gelmedi. Ancak, kamuoyu, yaşanan gelişmeler ve iddialar hakkında net bilgi almak için resmi açıklamaları bekliyor.
Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde organize suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan ile ilişkisi olduğu gerekçesiyle görevden uzaklaştırılan ve daha sonra haklarında soruşturma açılan 3 üst düzey emniyet mensubunun akşam saatlerinde evlerinde arama yapıldığı haberi kamuoyuna bomba gibi düştü.
Resmi makamlardan herhangi bir açıklama yapılmazken sosyal medya platformlarında bazı gazeteciler ve hesaplar arama iddialarını dile getirdi.
Ankara emniyetinde Ayhan Bora Kaplan depremi olarak kamuoyunun gündemine gelen olaya ilişkin İçişleri Bakanlığı tutuklu yargılanan suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan ile ilişkisi olduğunu tespit ettiği il emniyet müdür yardımcısı, organize suçlarla mücadele şubesi müdürü ile yardımcısının görevden uzaklaştırıldığını açıklamıştı.
Bakanlık bu kişiler hakkında daha sonra soruşturma açıldığını bilgisini de kamuoyu ile paylaşmıştı.
Bugün akşam saatlerinde ise görevden uzaklaştırılan 3 emniyet mesubunun evinde arama yapıldığı haberleri paylaşılmaya başlandı.
Ankara Emniyet Müdürü Engin Dinç'in de yaşanan gelişmeler sonrasında görevinden ayrılmak için emeklilik dilekçesini verdiği gelen iddialar arasında.
Konuya ilişkin Ankara Emniyet Müdürlüğü'nden veya İçişleri Bakanlığı'ndan herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Engin Dinç, resmi olarak halen görevine devam ediyor.
Editör: ATİLLA ŞAKACI