Dünyanın en iyi 100 yemeğinde 8 Türk yemeği Dünyanın en iyi 100 yemeğinde 8 Türk yemeği
Gazeteci kimliğinin yanı sıra hukukçu ve sinema-dizi oyuncusu da olan Ali Sirmen, 84 yaşında hayata gözlerini yumdu.
Türk sanat müziği bestekarı ve keman sanatçısı Sadi Işılay'ın torunu olan Ali Sirmen, bir süredir İstanbul'da bir hastanede tedavi görüyordu.Sirmen'in cenaze programına dair bilgi henüz paylaşılmadı.
Gazeteci, Hukukçu ve Oyuncu Ali Sirmen Hayatını Kaybetti
Ali Sirmen, gazeteci, hukukçu ve sinema-dizi oyuncusu olarak tanınan bir isimdi ve 84 yaşında hayata veda etti. Türk sanat müziği bestekarı ve keman sanatçısı Sadi Işılay'ın torunu olan Sirmen, uzun bir süredir İstanbul'daki bir hastanede tedavi görüyordu. Cenaze programıyla ilgili henüz bilgi paylaşılmadı.
Ali Sirmen'in Hayatı
  • Gazetecilik Kariyeri: Ali Sirmen, gazetecilik kariyerine 1966 yılında Akşam gazetesinde köşe yazarı olarak başladı. Daha sonra Yeni Ortam ve Milliyet gazetelerinde de köşe yazıları kaleme aldı. Son dönemlerde ise yazılarıyla tanınan Sirmen, 1972'de kurulan Barış Derneği'nin de kurucuları arasında yer aldı.
  • Oyunculuk Kariyeri: İkinci Bahar adlı televizyon dizisinde Antepli bir komiseri canlandıran Sirmen, Cumhuriyet adlı filmde ise gazetemizin kurucusu olan Yunus Nadi Abalıoğlu'nu canlandırdı. Ayrıca SkyTürk kanalında Siyah-Beyaz isimli programın sunucularından biri olarak da görev yaptı.
  • Ödül: 2015 yılında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü'ne layık görülen Ali Sirmen, gazetecilik alanındaki başarısını ödüllendirildi.
  • Kişisel Hayatı: Mine Sirmen ile evli olan Ali Sirmen'in Devrim adında bir oğlu bulunmaktadır. Ancak, 25 Mart 2020'de COVID-19 teşhisi konularak tedavi altına alınmış ve 4 Nisan 2020'de koronavirüsü yenmiştir.
Ali Sirmen, uzun yıllar boyunca gazetecilik ve oyunculuk alanında önemli katkılarda bulunmuş, Türk medya sektörüne değerli hizmetler sunmuş bir isim olarak hatırlanacaktır.
ALİ SİRMEN KİMDİR?
Sirmen, köşe yazarlığına 1966 yılında Akşam gazetesinde başladı. Yeni Ortam ve Milliyet gazetelerinde de köşe yazıları yazdı. Sirmen, son olarak gazetemizde yazılarını kaleme alıyordu. Sirmen, 1972 yılında kurulan Barış Derneği'nin kuruluşunda yer aldı.
İkinci Bahar televizyon dizisinde Antepli bir komiseri canlandırdı. Cumhuriyet adlı filmde ise, gazetemizin kurucusu olan Yunus Nadi Abalıoğlu'nu canlandırdı. SkyTürk kanalında Siyah-Beyaz isimli programın sunucularından biriydi. Ayrıca Cem TV'de Süheyl Batum ile Ayıptır Söylemesi isimli tartışma programını sundu. 2015 yılında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü'ne layık görüldü.
Mine Sirmen ile evliliğinden Devrim (d. 1966) adında bir oğlu vardı. 25 Mart 2020 tarihinde COVID-19 teşhisi konularak tedavi altına alındı. 4 Nisan 2020 tarihinde Koronavirüs’ü yendi
Editör: Editör Melek