Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi kapsamında, Afşin Kaymakamı görevine Muammer Sarıdoğan atandı. Bu kararla birlikte, Türkiye genelinde 302 mülki idare amirinin görev yeri değiştirilmiş oldu.

Muammer Sarıdoğan: Erzurum - Karayazı Kaymakamı görevinden, Kahramanmaraş - Afşin Kaymakamlığı'na atandı.

Muammer Sarıdoğan Kimdir?

Muammer Sarıdoğan, aslen Bayburtlu olup 1982 yılında Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Bayburt'ta tamamladıktan sonra 2004 yılında Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu.

Kariyerine Bayburt Defterdarlığı'nda Milli Emlak Uzman Yardımcısı ve Defterdarlık Uzmanı olarak başlayan Sarıdoğan, 2015 yılında İçişleri Bakanlığı'nın açtığı Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak mülki idare amiri olarak göreve başladı. Kaymakam adaylığı sürecinde Liverpool Üniversitesi'nde yabancı dil eğitimi alarak Birleşik Krallık idari sistemi üzerine çalışmalar yaptı.

Afşin Meslek Yüksekokulunda Mezuniyet Töreni Afşin Meslek Yüksekokulunda Mezuniyet Töreni

Muammer Sarıdoğan, Adana-Pozantı Kaymakamı olarak görev yaptıktan sonra sırasıyla Elazığ-Arıcak ve Karayazı Kaymakamlıkları görevlerinde bulundu. Son olarak 2021 yılında Karayazı Kaymakamı olarak atanmıştı.

Evli ve bir çocuk babası olan Muammer Sarıdoğan, İngilizce dilini de aktif olarak kullanmaktadır.

Muhabir: YAVUZ NALBANTBAŞI